نقشه داعش برای ترور ماکرون فاش شد!

کدخبر: 482866
روزنامه نزدیک به حزب الله لبنان فاش کرد که گروه تروریستی داعش برای ترور امانوئل ماکرون، سعد حریری و جبران باسیل برنامه‌ریزی کرده بود.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، روزنامه الأخبار نزدیک به حزب الله لبنان نوشت، گروه تروریستی داعش برای ترور امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه در جریان سفرش به لبنان پس از انفجار بندر بیروت در تابستان سال ۲۰۲۰ و نیز ترور سعد حریری، نخست‌وزیر سابق لبنان و جبران باسیل، رئیس جریان ملی آزاد این کشور برنامه‌ریزی کرده بود.

به نوشته الأخبار، این اطلاعات در چارچوب پرونده اطلاعاتی کاملی که در حال حاضر در اختیار فرانسه قرار دارد، آمده است و دستگاه قضایی لبنان درباره آن تحقیقاتی را انجام داده است.

طبق اطلاعات این پرونده، کسانی که برای ترورها برنامه‌ریزی کرده بودند، یک گروه ۱۸ نفره با نام گروهک "کفتون" بودند.

این روزنامه لبنانی در ادامه نوشت، تعدادی از شهروندان سوری از اعضای این گروه بودند، گفتگوها با گروه تروریستی داعش انجام شد و این داعش بود که به آنها برای ترور ماکرون، حریری و باسیل چراغ سبز نشان داده بود.

الأخبار در ادامه نوشت، اعضای این گروهک متهم به قتل برخی نظامیان لبنانی نیز هستند و در حال حاضر در زندان رومیه در بازداشت به سر می‌برند.

این روزنامه نزدیک به حزب‌الله لبنان نوشت، دستگاه قضایی لبنان از موضوع سوءقصد به جان ماکرون در پرونده چشم پوشی کرده و در حال بازجویی از متهمان درباره دیگر اتهامات است.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی