متهم کلاهبرداری با ارائه رسید جعلی دستگیر شد

کدخبر: 482887
اقتصادنیوز: متهمی در استان قم که با ارائه رسید جعلی از ۱۱ شاکی ۲۵۰ میلیون تومان کلاهبرداری کرده بود، بازداشت شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، دادستان قم از دستگیری متهم کلاهبرداری با ارائه رسید جعلی بانکی خبر داد و اظهار داشت: این متهم با ارائه رسید جعلی از ۱۱ شاکی ۲۵۰ میلیون تومان کلاهبرداری کرده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن غریب بر هوشیاری شهروندان در معاملات خود بالاخص در فضای مجازی تأکید کرد و گفت: با وصول شکایات متعدد از شهروندان مشخص شد متهم در پوشش خریدار کالاهای آگهی شده در سایت دیوار، با فروشندگان قرار ملاقات گذاشته و در مراجعه به آدرس اعلامی، با نشان دادن رسید واریز جعلی در گوشی خود، بدون پرداخت واقعی مبلغ، کالا را اخذ می‌کند و پس از آن گوشی را خاموش کرده و مالباخته در فرصتی متوجه می‌شود که مبلغ مورد نظر به حساب وی واریز نشده است که دیگر دسترسی به کلاهبردار ندارد.

این مقام قضائی اظهارات شاکیان، استعلامات قضائی بررسی خطوط تلفن همراه متهم، تصاویر دریافتی از دوربین‌های منطقه و بازجویی شعبه ۱۳ بازپرسی و تحقیقات پلیس فتا را از مدارک و شواهد کامل این پرونده خواند که منجر به اعتراف متهم به جرایم منتسب شد.

دادستان قم با اعلام اینکه متهم طعمه‌های خود را اغلب از فروشندگان سایت دیوار انتخاب می‌کرده است افزود: کالاهایی که در این پرونده مورد کلاهبرداری قرار گرفته است شامل، ساعت مچی، لوازم نجاری، اسکناس و سکه قدیمی، ادوات موسیقی، گوشی و لب تاپ، ضایعات، طوطی کاسکو، طلا و سکه و فرش بوده است.

این مقام قضائی، اطمینان از انجام تراکنش واقعی با بررسی حساب و پیامک بانکی فروشنده کالا را در خریدوفروش‌ها ضروری دانست و گفت: در مناسبت‌ها که افراد مشغله‌های متعدد دارند و فرصت بررسی حساب ندارند و یا در فروشگاه‌ها که معاملات زیادی صورت می‌گیرد و فروشنده نمی‌تواند تمامی واریزها را چک کند، زمینه برای این نوع کلاه‌برداری‌ها بیشتر فراهم می‌شود.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی