آلودگی هوای این کلان‌شهر در روز اول قرن

کدخبر: 484235
محمود مزارع گفت: کیفیت هوا در ایستگاه‌های پایش آنلاین در خیابان‌های احمدآباد با شاخص ۱۲۷، استانداری با شاخص ۱۲۲، پروین با شاخص ۱۰۷ و رودکی با شاخص ۱۰۴ در وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروه‌های حساس و در ایستگاه خیابان خرازی با شاخص ۱۵۲ برای عموم شهروندان ناسالم (قرمز) است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، شاخص هوای اصفهان در نخستین روز سال ۱۴۰۱ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفت.

محمود مزارع کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان با اشاره به اینکه میانگین شاخص هوای امروز شهر اصفهان براساس داده‌های ۱۲ ایستگاه فعال روی عدد ۱۲۲ و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد، اظهار داشت: کیفیت هوا در ایستگاه‌های پایش آنلاین در خیابان‌های احمدآباد با شاخص ۱۲۷، استانداری با شاخص ۱۲۲، پروین با شاخص ۱۰۷ و رودکی با شاخص ۱۰۴ در وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروه‌های حساس و در ایستگاه خیابان خرازی با شاخص ۱۵۲ برای عموم شهروندان ناسالم (قرمز) است.

او با اشاره به قطعی چهار ایستگاه در خیابان‌های انقلاب، میرزاطاهر، باغ غدیر و دانشگاه، اضافه کرد: شاخص هوا در ایستگاه باهنر با شاخص ۸۸، جِی با شاخص ۸۳، رهنان با شاخص ۸۷، فرشادی با شاخص ۶۳، فیض با شاخص ۶۸، کاوه با شاخص ۷۹ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۷۰ AQI وضعیت قابل قبول را نشان می‌دهد.

کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان، افزود: امروز وضعیت کیفیت هوای شهر صنعتی سگزی با شاخص ۱۰۹ ناسالم برای گروه‌های حساس، مبارکه با شاخص ۵۸ و شاهین شهر با شاخص ۹۱ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن اینکه ایستگاه‌های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی‌شهر، نجف آباد و کاشان دائم قطع است.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی