تبریک وزیر امورخارجه پاکستان به مناسبت نوروز

کدخبر: 484239
حساب رسمی کاربری دیپلماسی عمومی وزیر امور خارجه پاکستان روز دوشنبه در پیامی نوشت: شاه محمود قریشی عید نوروز را تبریک می‌گوید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «شاه محمود قریشی» وزیر امور خارجه پاکستان طی پیامی عید نوروز و آغاز سال جدید شمسی را به ایرانیان و سایر کسانی که در سراسر جهان این رویداد باستانی را جشن می‌گیرند، تبریک گفت. 

حساب رسمی کاربری دیپلماسی عمومی وزیر امور خارجه پاکستان روز دوشنبه در پیامی نوشت: شاه محمود قریشی عید نوروز را تبریک می‌گوید. 

در این پیام آمده است: نوروز و جشن آغاز سال جدید ایرانی مصادف با تولید دوباره بهار است و همچنین جشن گرفتن برای زندگی جدید می‌باشد. 

وزیر امور خارجه پاکستان تاکید کرد: نوروز پیوندهای مشترک عشق، صلح و همبستگی را به همراه دارد. 

در پاکستان نیز با آغاز فصل بهار و در نخستن روزهای فروردین آیین‌های ویژه‌ای برای نوروز، همزمان با کشورهای حوزه تمدن پارسی با شور و شوق در شهرهای مختلف این کشور برگزاری می‌شود. 

مجمع عمومی سازمان ملل روز اول فروردین هر سال خورشیدی را که مصادف با ۲۱ ماه مارس میلادی است به عنوان روز جهانی عید نوروز ثبت کرده که آن را با همان عنوان ریشه فرهنگ ایرانی به رسمیت شناخته و آن را در تقویم خود جای داده است. 

نوروز در سال ۲۰۰۹ میلادی به عنوان سنتی فرهنگی که توسط ملت‌های مختلف گرامی داشته می‌شود، در فهرست میراث معنوی بشریت ثبت شد. 

این روز در سال ۲۰۱۰ میلادی هم در سازمان ملل به پیشنهاد مشترک چندین کشور نوروزی از جمله ایران، آذربایجان، افغانستان، هند، قزاقستان، قرقیزستان و تاجیکستان به عنوان «روز جهانی نوروز» شناخته شد.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی