درخواست زلنسکی از آلمان برای کمک به اوکراین

کدخبر: 484331
زلنسکی با پخش کلیپ 20 ثانیه‌ای آژیر حمله هوایی این طور توصیف کرد که اوکراینی‌ها ساعت‌ها،روزها و هفته‌ها این صدا را شنیده و به پناهگاه می‌روند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، سی ان ان اعلام کرد، رئیس جمهور اوکراین در سخنرانی تلویزیونی از آلمان برای نجات شهر کی یف کمک خواست.

زلنسکی با پخش کلیپ 20 ثانیه‌ای آژیر حمله هوایی این طور توصیف کرد که اوکراینی‌ها ساعت‌ها،روزها و هفته‌ها این صدا را شنیده و به پناهگاه می‌روند.

وی کی یف را برلین جدید خواند و گفت از نظر روحیه باز بودن، احساسات، آزادی در میادین، صداقت مردم، کلوب‌ها و مهمانی‌ها مشابه برلین است.

اما امشب از ساعت 20 مقررات منع آمد و شد در پایتخت برقرار است.

بمباران کی یف که از صبح شروع شده، همچنان ادامه دارد و دست کم 8 تن بر اثر گلوله باران مرکز خرید در کی یف کشته شدند.

امروز ارتش روسیه اعلام کرد با موشک‌های کروز اهدافی را در اوکراین زده‌اند.

ایگور کوناسنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه گفت مرکز آموزش نظامی در نوالیوبومیرکا را مورد هدف قرارداده‌اند.

به گفته وی موشکهای کروز همچنین یکی از انبارهای مهمات اوکراین و مقر تیپ مکانیزه نزدیک روستای سلتس را هدف قرار داده و منهدم ساختند.

به دنبال حمله به مرکز خرید در کی یف آلودگی هوا، پایتخت را درنوردید.

رزنیکوف، وزیر دفاع اوکراین اعلام کرد مدافعان ماریوپول نقش بزرگی در خنثی کردن نقشه‌های دشمن ایفا کرده و نیروهای روس را در برخی جاده‌ها متوقف کرده‌اند.

وی در صفحه فیس بوکش گفت امروز ماریوپول در حال نجات کی یف، دنیپرو و اودسا است و دهها هزار نفر در سراسر اوکراین جان باخته‌اند.

وی اولتیماتوم ساعت 5 صبح روسیه به مردم ماریوپول را رد کرد.

در همین حال وزیر دارای آلمان گفت اتحادیه اروپا کمک‌های مالی و تحویل سلاح به اوکراین را افزایش خواهد داد.

بائربوک به خبرنگاران گفت ما منابع مالی برای خرید تسلیحات به مبلغ 1 میلیارد یورو افزایش خواهیم داد تا روشن شود ما با همبستگی کامل در کنار اوکراین ایستاده‌ایم و از غیر نظامی‌ها دفاع می‌کنیم.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی