27 تیم صعودکرده به جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر/تنها پنج تیم مانده

کدخبر: 485490
اقتصادنیوز: در حال حاضر 27 تیم راه‌یافته به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر مشخص شده و هنوز وضعیت پنج سهمیه نامشخص است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از وانانیوز، سه‌شنبه شب و در ادامه برگزاری دیدارهای مرحله انتخابی مسابقات جام جهانی 2022 قطر در قاره‌های مختلف، 27 تیم راه‌یافته به این مسابقات مشخص شدند و وضعیت پنج سهمیه هنوز تعیین نشده است.

تیم ملی ایران در کنار عربستان سعودی، کره جنوبی، ژاپن و قطر که میزبانی جام بیست‌ودوم را بر عهده دارد، نمایندگان قاره آسیا هستند که در صورت موفقیت استرالیا یا امارات برابر تیم پنجم آمریکای جنوبی، قاره کهن با شش تیم در قطر حاضر می‌شود.

از قاره اروپا تنها تکلیف یک سهمیه روشن نشده که آنهم به جنگ روسیه با اوکراین و لغو دیدار تیم‌های ملی اسکاتلند و اوکراین مربوط می‌شود. برنده این مسابقه در آخرین دیدار پلی‌آف اروپا، مقابل تیم ملی ولز صف‌آرایی می‌کند تا از سیزدهمین نماینده قاره سبز رونمایی شود.

نمایندگان قاره‌های آفریقا و آمریکای جنوبی در جام جهانی قطعی شده‌اند و تنها تیم پنجم آمریکای جنوبی ممکن است با غلبه بر استرالیا یا امارات، آمریکای لاتین را صاحب پنج سهمیه در جام جهانی کند.

در منطقه آمریکای شمالی و مرکزی تاکنون تنها صعود کانادا قطعی شده و تکلیف دو تیم دیگر، بامداد فردا (پنجشنبه) مشخص می‌شود. آمریکا و مکزیک با 25 امتیاز در رده‌های دوم و سوم جدول این منطقه ایستاده‌اند و تنها یک معجزه مانع صعود این دو تیم به جام جهانی خواهد شد. تیم چهارم آمریکای شمالی و مرکزی نیز به مصاف نماینده اقیانوسیه خواهد رفت. در فینال بازی‌های اقیانوسیه، جزایر سلیمان و نیوزیلند امشب برابر هم صف‌آرایی می‌کنند.

قطر 2022

سهمیه تیم‌های حاضر در جام جهانی 2022 و وضعیت تیم‌های باقیمانده به شرح زیر است:

آسیا: قطر، ایران، عربستان سعودی، کره جنوبی و ژاپن
اروپا: آلمان، انگلیس، بلژیک، کرواسی، هلند، دانمارک، اسپانیا، فرانسه، صربستان، سوئیس، پرتغال و لهستان
آفریقا: غنا، سنگال، تونس، مراکش و کامرون
آمریکای جنوبی: آرژانتین، برزیل، اکوادور و اروگوئه
آمریکای شمالی و مرکزی: کانادا، (آمریکا و مکزیک)

نماینده اقیانوسیه: برنده دیدار جزایر سلیمان - نیوزیلند، 10 فروردین 1401
نماینده آسیا: برنده دیدار استرالیا - امارات،  17 خرداد 1401

مرحله پلی‌آف
نماینده اقیانوسیه - تیم چهارم آمریکای شمالی
نماینده آسیا - تیم پنجم آمریکای جنوبی
ولز - برنده دیدار اوکراین و اسکاتلند

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی