انتقاد ترانه علیدوستی از سکوت نسبت به تعرض به زنان در سینما

کدخبر: 486071
اقتصادنیوز: ترانه علیدوستی، بازیگر شاخص سینمای ایران از سکوت نسبت به خشونت سیستماتیک علیه زنان در سینمای ایران انتقاد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از هنرآفرین، ترانه علیدوستی، بازیگر شاخص سینمای ایران در گفتگو با بی بی سی درباره بیانیه زنان سینماگر درباره خشونت سیستماتیک علیه زنان در سینمای ایران، گفت: برملا کردن مساله خشونت جنسی در  جهان در سال های اخیر بحث داغی است و تقریبا می شود گفت جنبشی در این موضوع به راه افتاده است. در ایران هم مثل همه جای دنیا این اتفاقات می افتد.

وی گفت: راویانی آمدند و جرات به خرج دادند و با اسم یا بی اسم روایاتی را منتشر کردند که اگر یکی دو روز اول ملاحظاتی باعث می شد واکنشی صریح نداشته باشیم اما تعداد بی شمار این روایت ها وضعیت وحشتناکی را به نظر من بوجود آورده است و به دنبال آن سکوت هولناک همکاران عزیزم در سینما خیلی ما را شگفت زده کرده است.

این بازیگر سینما گفت: سوال این است که چه اتفاقاتی باید برای زنانی که کنار شما کار می کنند بیفتد تا با واکنش شما را بربیانگیزد. بنابراین به این نتیجه رسیدیم خودمان کاری بکنیم و نیاز به کار جمعی است که منجر به این بیانیه شد. 

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی