دردسر عجیب پیامک حسن روحانی برای حمید نوری!

کدخبر: 487557
اقتصادنیوز: به دلیل وجود پیامک تبریک نوروز حسن روحانی در حافظه تلفن همراه حمید نوری، یکی از وکلای منافقین در این پرونده ادعا می کند، نوری فرد بسیار مهمی در ایران بوده و با مقامات عالیرتبه ایرانی ارتباط مستقیم داشته است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایلنا، در جلسه هفتادم دادگاه حمید نوری در کشور سوئد، پیامک تبریک نوروز رئیس جمهور سابق که به صورت سامانه‌ای برای تمام شماره تلفن‌های همراه فعال ایرانی ارسال و در حافظه تلفن همراه نوری هم وجود داشته به عنوان یکی از مستندات وکلای منافقین در این پرونده علیه نوری مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

حمید نوری یک ایرانی است که بیش از دوسال پیش در کشور سوئد بازداشت شده است. نوری تمام دو سال و چند ماه گذشته را در سلول انفرادی به سر برده و از حقوق اولیه یک متهم، مثل حق برخورداری از چشم پزشک برای رسیدگی به وضعیت چشمان ضعیفش، یا امکان تماس ابتدایی با خانواده محروم بوده است.او همچنین تاکید دارد زمانی که می خواسته کیفر خواست تنظیم شده علیه خود را مطالعه کند با ضرب و شتم شدید از سمت مامورین سوئدی روبرو شده است.

دستگاه قضایی سوئد بر اساس ادعاهای منافقین که مدعی هستند نوری در طول سال های دهه ۶۰ زندان بان آنها بوده او را بازداشت و تاکنون بیش از ۸۰ جلسه دادگاه برای او برگزار کرده است.این در حالی است که نوری تاکید می کند ۳۰ سال پیش از خدمت در قوه قضاییه ایران استعفا داده و در طول سال های گذشته مشغول کار آزاد بوده است.

در جریان بیش از ۸۰ جلسه دادگاهی که برای نوری برگزار شده، منافقین به دنبال این بوده اند ثابت کنند، اولا نوری در سال های دهه ۶۰ مسئولت مهمی در زندان های اوین و رجایی شهر داشته و ثانیا در سال های اخیر نیز دارای مسئولیت و ارتباطات گسترده با مقامات عالیرتبه جمهوری اسلامی بوده است.

حمید نوری به خاطر پیامک نوروزی رئیس‌جمهور سابق مورد بازخواست قرار گرفت!

 

 پیامک تبریک نوروزی حسن روحانی برای متهم دادگاه سوئد دردسر ساز شد

بر همین اساس در جلسه هفتادم دادگاه نوری، یکی از وکلای منافقین در این پرونده ادعا می کند، نوری فرد بسیار مهمی در ایران بوده و با مقامات عالیرتبه ایرانی ارتباط مستقیم داشته است.

زمانی که قاضی دادگاه، از وکیل منافقین می پرسد دلیلتان برای این ادعا چیست؟

وکیل منافقین با اعتماد به نفس می گوید: رئیس جمهور ایران شخصا برای آقای نوری پیام تبریک سال نو ارسال کرده است ! و سپس تصویر پیام حسن روحانی به تلفن همراهِ نوری را به قاضی و حاضرین در دادگاه نشان می دهد! چنانچه انگار از یک کشف بزرگ پرده برداری کرده است.

حمید نوری با خنده و البته تعجب توضیح می دهد، این پیامی است که در ایام سال نو به صورت سامانه ای برای همه ایرانیان ارسال شده و ربطی به ارتباط شخصی حمید نوری با حسن روحانی رئیس جمهور سابق ایران ندارد، اما وکیل با اصرار تاکید می کند: تو به دنبال پنهان کردن ارتباطات خود با مقامات عالیرتبه ایرانی هستی ! مگر می شود رئیس جمهور به تمام مردم ایران به صورت شخصی پیام بدهد.

حمید نوری توضیح می دهد، این یک پیام شخصی نیست بلکه پیام تبریکی است که از طریق یک سامانه به تلفن همراه همه ایرانیان ارسال شده است.

 

تیتر یک
  • نیم‌قرن با اقتصاد ایران، ۳۰ اردیبهشت

    اقتصادنیوز : نیم قرن با اقتصاد ایران روایتی است از تحولات، شخصیت‌ها و شاخص‌های اقتصاد ایران و موضوعاتی که به نوعی با…

از دست ندهید
فلای تودی