دیوید مک کی درگذشت

کدخبر: 487590
اقتصادنیوز: نویسنده پرفروش بریتانیایی و خالق شخصیت‌هایی چون «المر» و «آقای بن» در سن ۸۷ سالگی درگذشت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، تایمز نوشت: این نویسنده و تصویرگر در پی یک بیماری کوتاه در خانه خود در جنوب فرانسه از دنیا رفت. آثار «دوید مک‌کی» نویسنده ادبیات کودک بیش از ۱۰ میلیون نسخه در سراسر جهان فروخته و جوایز متعددی را نیز از آن خود کرده است. 

در بیانیه‌ انتشارات اندرسن پرس ناشر آثار او آمده است: «با کمال تاسف درگذشت دیوید مک‌کی، نویسنده و تصویرگر محبوب کودکان و خالق کتاب‌های نمادین کودکان چون «المر»، «الان نه برنارد» و «آقای بن» را اعلام می‌کنیم.

«مک‌کی» در اوایل حرفه خود نقاشی کمیک به مجلات و روزنامه‌هایی از جمله «The Times Education Supplement» و «Reader’s Digest» می‌فروخت.

این نویسنده در سال ۱۹۶۷ کتاب «آقای بن» را خلق کرد و این شخصیت قبل از تبدیل شدن به یک سریال تلویزیونی در شبکه بی‌بی‌سی در یک کتاب تصویری ظاهر شد.

«دیوید مک‌کی» در طول فعالیت حرفه‌ای خود بیش از ۵۰ اثر از طریق انتشارات «اندرسن پرس» منتشر کرد و شخصیت‌های دوست‌داشتنی و ماندگاری برای کودکان خلق کرد.

تیتر یک
  • ضعف دلار ادامه پیدا می‌کند؟

    اقتصادنیوز: به گفته بسیاری از تحلیلگران، بزرگترین عامل محرک حرکت صعودی طلا، در روزهای اخیر روند نزولی شاخص دلار آمریکا …

از دست ندهید
فلای تودی