زلنسکی: صلح با روسیه را می پذیریم/ ما برای زندگی می‌جنگیم

کدخبر: 487643
رئیس جمهور اوکراین گفت که مطمئن است اوکراینی‌ها با وجود وحشت وترسی که در جنگ بیش از شش هفته‌ای شاهد آن بودند، صلح را خواهند پذیرفت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، زلنسکی در مصاحبه با آسوشیتدپرس گفت: هیچکس نمی‌خواهد با شخص یا افرادی که این ملت را شکنجه کرده‌اند مذاکره کند. این قابل درک است. من به عنوان یک مرد و به عنوان یک پدر این را به خوبی درک می‌کنم، اما اگر راه حل دیپلماتیک داشته باشیم نمی‌خواهیم فرصت‌ها را از دست بدهیم. باید بجنگیم، اما ما برای زندگی می‌جنگیم. شما نمی‌توانید برای آوارها بجنگید، وقتی هیچ‌چیز و هیچ مردمی وجود ندارد. به همین دلیل مهم است که این جنگ متوقف شود."

زلنسکی گفت که مطمئن است اوکراینی‌ها با وجود وحشت وترسی که در جنگ بیش از شش هفته‌ای شاهد آن بودند، صلح را خواهند پذیرفت.

وی همچنین اذعان کرد که باید در مورد رسیدن به راه حلی سریع با توجه به این که مذاکرات تاکنون محدود به مسئولان رده پایین بود نه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، «واقع بین» بود.

زلنسکی در پاسخ به این سوال که آیا تسلیحات و سایر تجهیزات دریافتی کشورش از آمریکا و دیگر کشورهای غربی برای تغییر روند جنگ کافی است یا خیر، ابراز ناامیدی کرد و گفت: "بعید نیست. طبیعتا این کافی نیست."

وی همزمان خاطرنشان کرد که حمایت‌های روز افزونی از سوی اروپا وجود دارد و گفت که محموله‌های تسلیحاتی آمریکا در حال افزایش است.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی