آلودگی هوا تمامی مدارس مشهد را فردا تعطیل کرد

کدخبر: 487849
اقتصادنیوز: مدارس تمامی مقاطع ابتدایی ،متوسطه اول و دوم مشهد در روز دوشنبه ۲۲ فروردین جاری در دو نوبت صبح و عصر تعطیل است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، مهدی اله پور روز یکشنبه با اعلام این مطلب به خبرنگار ایرنا، افزود: با توجه به آلودگی هوا کلیه مهدهای کودک، مراکز پیش دبستانی و مدارس دوره ابتدایی ، متوسطه اول و دوم در نواحی  هفتگانه مشهد و مناطق احمد آباد، تبادکان و رضویه فردا تعطیل است.

وی ادامه داد: همچنین کلاس های آموزشی در این مدارس به شکل غیر حضوری و از طریق شبکه شاد برگزار می شود.

سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی یادآور شد: تصمیم گیری در خصوص کم و کیف فعالیت آموزشی مدارس شهرستانهای درگیر آلودگی هوای استان از سوی فرمانداران وبا هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی هر شهرستان خواهد بود.
وی در ادامه بیان کرد: فرمانداران شهرستان های درگیر با موضوع گرد و غبار با هماهنگی استانداری خراسان رضوی و اداره کل هواشناسی و دانشگاه علوم پزشکی تصمیمات لازم را اتخاذ کنند.
اله پور در ادامه افزود: تشدید نظارت بر فعالیت معادن و شن شویی ها و ممنوعیت مسابقات و فعالیت های ورزشی در فضای باز، از دیگر مصوبات این کارگروه بود.
دبیر کارگروه اجرایی و اضطراری کاهش آلودگی هوای استان ادامه داد : توصیه زیست محیطی به شهروندان برای کمک به کاهش آلاینده های هوای مشهد و سایر شهرستان های درگیر موضوع، پرهیز از تردد غیر ضروری بخصوص‌ برای گروه های اسیب پذیر ، بیماران ریوی و قلبی ، کودکان و سالمندان و استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی لازم است و افزود : فردا از هر گونه فعالیت ورزشی در فضای باز اجتناب شود و حتماً بایستی از ماسک استفاده کنند.

استان خراسان رضوی دارای بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار دانش آموز است .

تا امروز ۲۱فروردین ماه شهروندان کلانشهر مشهد ۷رو پیاپی آلودگی را تنفس کرده اند.

امروز و دیروز نیز مدارس ابتدایی ،متوسطه اول و مراکز پیش دبستانی مشهد و تبادکان به همین دلیل تعطیل اعلام شده بود.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی