هشدار نسبت به خطر طغیان سرخک / مردم جدی بگیرند

کدخبر: 488004
اقتصادنیوز: بیماری سرخک واگیر، تب‌دار و همراه با دانه‌های پوستی قرمز است که مهم‌ترین اقدام برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری، تکمیل واکسیناسیون کودکان زیر پنج سال است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان البرز از مردم خواست با انجام مراقبت های لازم خطر طغیان سرخک را جدی بگیرند.

دکتر«زهرا  فشی » گفت: بر این اساس والدین کودکان زیر پنج سال در اسرع وقت برای تکمیل واکسیناسیون کودکان خود در ۲ نوبت ۱۲ و ۱۸ ماهگی به نزدیک ترین واحد بهداشتی مراجعه کنند.

وی به عوارض ابتلا به سرخک اشاره کرد و افزود: عفونت ریه ، عفونت گوش میانی ،اسهال ، سوء تغذیه ، تشنج ناشی از تب ، کوری و التهاب مغز از علائم این بیماری است.

فشی گفت : بیماری سرخک واگیر ، تب دار و همراه با دانه های پوستی قرمز است که مهمترین اقدام برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری تکمیل واکسیناسیون کودکان زیر پنج سال است.

وی همچنین خطاب به افراد کودکانی که واکسن سرخک دریافت نکرده اند توصیه کرد این افراد سن زیر ۳۰ می توانند با مراجه به مرکز درمانی استان البرز برای دریافت واکسیناسیون مراجعه کنند.

در اکوایران ببینید؛

معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان البرز از خانواده های اتباع خارجی از  جمله اتباع  کشور افغانستان مقیم این استان خواست برای واکسیناسیون سرخک هرچه سریع اقدام کنند.

تاکنون یک مورد ابتلا به بیماری سرخک یک نوجوان تبعه افغانستانی است در البرز شناسایی شده است.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی