ریختن مواد سوختی و اسیدی در داخل رودخانه کارون صحت دارد؟

کدخبر: 488052
محمدرضا اشرافی مدیرکل حفاظت محیط‌زیست خوزستان با رد ریختن مواد سوختی و اسیدی در داخل رودخانه کارون، گفت: صبح امروز نیزارهای نزدیک به پل سیاه دچار آتش‌سوزی شد که بلافاصله پس از اعلام آتش‌سوزی خودروی آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان با رد ریختن مواد سوختی و اسیدی در داخل رودخانه کارون، گفت: از واگن مخزن دار جهت خاموش کردن نیزارهای نزدیک پل سیاه استفاده شد و پس از اتمام عملیات آبی باقی مانده در واگن در رودخانه تخلیه شد.

صبح امروز فیلمی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که نشان می‌داد واگن مخزن‌دار از روی پل سوم در حال ریختن موادی در داخل رودخانه کارون است که با توجه به کاهش دبی آب رودخانه و ورود آلودگی‌های شهری و صنعتی به این رودخانه این رویداد واکنش تند مردم و فعالان محیط‌زیست را به دنبال داشت.

اما محمدرضا اشرافی مدیرکل حفاظت محیط‌زیست خوزستان با رد ریختن مواد سوختی و اسیدی در داخل رودخانه کارون، اظهار کرد: صبح امروز نیزارهای نزدیک به پل سیاه دچار آتش‌سوزی شد که بلافاصله پس از اعلام آتش‌سوزی خودروی آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام می‌شود.

وی افزود: باتوجه‌به فاصله زیاد ماشین آتش‌نشانی نسبت به محل آتش‌سوزی و واقع‌شدن نیزار در جزیره‌های رودخانه کارون امکان دسترسی خودروی آتش‌نشانی به محل امکان‌پذیر نبود به همین دلیل از اداره کل راه‌آهن درخواست اعزام واگن مخزن‌دار آتش‌نشانی شد.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست خوزستان گفت: پس از قرارگرفتن واگن مخزن‌دار بر روی پل سیاه و تلاش آتش‌نشانان آتش نیزارها خاموش و مابقی آب که در داخل واگن باقی‌مانده بود در داخل رودخانه تخلیه شد.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی