درخواست سناتورهای آمریکا از بایدن علیه سپاه پاسداران ایران

کدخبر: 488103
سناتور جان کندی روز دوشنبه به همراه سیزده سناتور دیگر در نامه‌ای به جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا درخواست عدم خروج نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از لیست گروه‌های تروریستی را مطزح کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سناتورهای آمریکایی در نامه‌ای به رئیس‌جمهور این کشور خواستند تا نام سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران را از لیست به اصطلاح "تروریستی" آمریکا حذف نکند.

سناتور جان کندی روز دوشنبه به همراه سیزده سناتور دیگر در نامه‌ای به جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا ضمن طرح درخواست عدم خروج نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از لیست گروه‌های تروریستی نوشت: نه تنها این خروج به شدت اشتباه است بلکه باعث می‌شود به شرکا و متحدانمان در منطقه علی‌الخصوص اسرائیل و کشورهای حوزه خلیج فارس نیز خیانت کنیم. این متحدان و شرکا تاکنون نسبت به کم‌تر شدن حضور آمریکا در منطقه نگرانی‌هایی دارند.

در این نامه ادعا شده که انعقاد چنین توافقی منجر به دسترسی جمهوری اسلامی ایرانی به اموالی خواهد شد که صرف آنچه که «بی‌ثبات کردن منطقه از طریق گروه‌های نیابتی تروریستی» خوانده شده، می‌شود.

در ادامه نامه آمده است: وقتی که مسئله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در میان باشد حقایق ناخوشایند هستند. سپاه پاسداران به طور فعال در تلاش است تا سیاست‌مداران و مسئولان آمریکایی را در خاک آمریکا بکشد؛ که از جمله آن‌ها می‌توان به وزیر خارجه پیشین مایک پمپئو اشاره کرد.

در ادامه این نامه ادعا شده است که سپاه پاسداران مسئول مرگ غیرمستقیم بیش از ۶۰۰ نیروی آمریکایی در عراق است.

تیتر یک
  • بازدهی هفتگی اتریوم بالاخره مثبت شد

    اقتصادنیوز : بیت کوین مجددا وارد کانال ۳۰ هزار دلار شده و وضعیت بدی ندارد. اتریوم هم به قیمت ۲۰۶۰ دلار رسیده است.

از دست ندهید
فلای تودی