دستور پوتین درباره یک سفر فضایی+جزئیات

کدخبر: 488261
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در مراسمی که با هدف اعطای پاداش‌های دولت به فضانوردان روس در محل پایگاه فضایی ووستوچنی طی امروز برگزار شد گفت: من از سازمان روسکاسموس می خواهم به سازماندهی برنامه آموزشی لازم و متعاقب آن پروازی با یک فضاپیمای روس برای نمایندگان بلاروس بپردازد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، خبرگزاری تاس اعلام کرد، رئیس‌جمهور روسیه آژانس فضایی این کشور (روسکاسموس) را مامور به سازماندهی یک سفر فضایی برای نمایندگان بلاروس با یک فضاپیمای روس کرد.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در مراسمی که با هدف اعطای پاداش‌های دولت به فضانوردان روس در محل پایگاه فضایی ووستوچنی طی امروز برگزار شد تصریح کرد: من از سازمان روسکاسموس می خواهم به سازماندهی برنامه آموزشی لازم و متعاقب آن پروازی با یک فضاپیمای روس برای نمایندگان بلاروس بپردازد.

رئیس جمهور روسیه متذکر شد که او با الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهور بلاروس که از محل پایگاه فضایی ووستوچنی در خاور دور روسیه بازدید داشت، بر سر این مساله بحث و گفتگو داشته است.

پوتین اضافه کرد:‌ من مطمئن هستم که این امر تحول جدیدی در زمینه همکاری ما در حوزه اکتشاف فضایی را رقم خواهد زد.

پایگاه فضایی ووستوچنی واقع در منطقه آمور در حوزه خاور دور روسیه به عنوان اولین مرکز فضایی ملی غیرنظامی مطرح بوده است. سال ۲۰۰۷ رئیس جمهور روسیه حکم ساخت این پایگاه فضایی را امضا کرد. در سالهای ۲۰۱۲-۲۰۱۶ نیز طی این پروژه یک مجتمع چند منظوره ویژه پرتاب موشکهای فضایی سایوز-۲ در اویل مرحله از ساخت این پایگاه احداث شد.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی