تشدید رعب و وحشت در نیویورک / افزایش تعداد مجروحان تیراندازی مترو بروکلین

کدخبر: 488360
اقتصادنیوز: تعداد مجروحان تیراندازی مترو بروکلین به ۱۶ نفر رسیده که ۱۰ نفر بر اثر تیراندازی مجروح شده اند و سایر افراد به دلیل اسنتشاق دود و ترس و وحشت از تیراندازی مجروح شده اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، در پی تیراندازی صبح امروز در متروی بروکلین در نیویورک، تعداد مجروحان این خشونت مسلحانه مرگبار به ۱۶ نفر رسید.

شبکه خبری سی ان ان آمریکا اعلام کرد تعداد مجروحان تیراندازی به ۱۶ نفر رسیده که ۱۰ نفر بر اثر تیراندازی مجروح شده اند. سایر افراد به دلیل اسنتشاق دود و ترس و وحشت از تیراندازی مجروح شده اند.

پلیس نیویورک اعلام کرد که مجروحان درشرایط وخیم قرار ندارند و انگیزه عامل تیراندازی نیز هنوز مشخص نیست.

مقامات آمریکا اعلام کردند عامل تیراندازی هنوز بازداشت نشده است. به گفته افسران پلیس، یک اسلحه در متروی بروکلین کشف شده است.

در تداوم خشونت‌های مسلحانه مرگبار در آمریکا که از کنترل خارج شده است، اداره پلیس نیویورک پیش از این اعلام کرد بر اثر تیراندازی در ایستگاه متروی بروکلین شهر نیویورک در صبح سه شنبه به وقت محلی، حداقل ۱۳ نفر مجروح شده اند و افسران پلیس توانسته اند چند بمب منفجر نشده را کشف کنند.

سخنگوی پلیس نیویورک گفت این تیراندازی در ایستگاه مترو خیابان سی و ششم در سانست پارک در بروکلین اتفاق افتاده است.

تصاویر و ویدئوی منتشر شده از این حادثه، چندین نفر مجروح را نشان می دهد که بر روی زمین مترو درحالی که غرق در خون هستند، دراز کشیده اند.

در این تصاویر مردی دیده می شود که سعی می کند خونریزی پای یک فرد دیگر را متوقف کند.

پلیس از مردم خواسته است از حضور در این ایستگاه مترو و همچنین خیابان های اطراف آن خودداری کنند زیرا تحقیقات درحال انجام هستند.

جن ساکی سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا در جریان آخرین تحولات مربوط به تیراندازی در مترو بروکلین واقع در نیویورک قرار گرفت. کارکنان ارشد کاخ سفید در حال ارتباط با شهردار نیویورک و کمیسر پلیس برای ارائه هرگونه کمک هستند.

با گذشت یکسال از ریاست جمهوری جو بایدن و مخمصه‌های متعدد داخلی و بین المللی که گریبانگیر دولت او است، کارشناسان آمریکایی از افزایش لجام گسیخته خشونت‌های مسلحانه و مرگبار بعنوان یکی از معضلات داخلی در این کشور سخن می‌گویند و اذعان دارند که این دست خشونت‌ها در آمریکا از کنترل خارج شده است. 

به گزارش سی ان ان، برای هر ۱۰۰ آمریکایی بطرز باورنکردنی حدود ۱۲۰ قبضه اسلحه وجود دارد که برای جهانیان این موضوع باور کردنی نیست. 

شمار دقیق سلاح‌هایی که دراختیار شهروندان آمریکایی قرار دارد به خاطر عواملی مانند، فروش غیرقانونی و سلاح‌های ثبت نشده مشخص نیست اما بنا بر داده‌های «اسمال آرمز سُروی» برآورد می‌شود که آمریکایی‌ها از ۸۵۷ میلیون قبضه سلاح قابل دسترس برای افراد غیر نظامی در جهان، ۳۹۳ میلیون قبضه از این سلاح‌ها را در اختیار دارند.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی