تحریم ۳۹۸ نماینده کنگره آمریکا از سوی روسیه

کدخبر: 488603
وزارت امور خارجه در مسکو با اعلام آن که تحریم ها شامل ممنوعیت ورود نیز هستند در بیانیه ای اعلام کرد: با در نظر گرفتن تحریم هایی که ایالات متحده به طور مداوم اعمال می کند، اعلامیه های بیشتر در مورد اقدامات متقابل روسیه در آینده نزدیک برنامه ریزی شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،خبرگزاری فرانسه اعلام کرد، روسیه اعلام کرد که تحریم هایی را علیه ۳۹۸ عضو کنگره آمریکا در انتقام از اقدامات تنبیهی واشنگتن در مورد اوکراین وضع کرده است و تحریم های بیشتری نیز به دنبال خواهد داشت.

وزارت امور خارجه در مسکو با اعلام آن که تحریم ها شامل ممنوعیت ورود نیز هستند در بیانیه ای خاطر نشان کرد: با در نظر گرفتن تحریم هایی که ایالات متحده به طور مداوم اعمال می کند، اعلامیه های بیشتر در مورد اقدامات متقابل روسیه در آینده نزدیک برنامه ریزی شده است.

وزارت امور خارجه روسیه همچنین در بیانیه‌ای جداگانه اعلام کرد که تحریم‌هایی را علیه ۸۷ عضو سنای کانادا وضع کرده است و به دلیل سیاست‌های کوته‌اندیشانه اتاوا، اقدامات بیشتری به زودی اعلام خواهد شد.

پس از این‌که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در ۲۴ فوریه (۵ اسفند) نیروهای خود را به اوکراین فرستاد، غرب تحریم‌های ضعیف‌کننده‌ای از جمله حذف چندین بانک از سیستم پیام‌رسانی سوئیفت، تحریم زغال سنگ و محدودیت های جدید در سرمایه گذاری را علیه مسکو اعمال کرد.

کشورهای غربی همچنین در اقدامی هماهنگ از اخراج ده ها دیپلمات روسی مظنون به جاسوسی خبر داده اند.

روسیه نیز در روز چهارشنبه اعلام کرد که در اقدامی تلافی جویانه یک دیپلمات ارشد چک را از سفارت این کشور اتحادیه اروپا در مسکو اخراج می کند.

تیتر یک
از دست ندهید