هدیه گران‌قیمت رهبر کره شمالی به گوینده خبر معروف+عکس

کدخبر: 488687
رهبر کره شمالی به گوینده خبر معروف تلویزیون این کشور که در خارج از کشور به بانوی صورتی معروف شده است، یک خانه بسیار مجلل هدیه داده است و از او خواست به کار خود ادامه دهد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی پس از دادن منزل مجلل به ری چون هی، گوینده خبر تلویزیون کره شمالی که در خارج از کشور به دلیل لباس سنتی و درخشانش به عنوان "بانوی صورتی" لقب گرفته، از او خواست تا با قدرت به عنوان صدای حکمرانی به کارخود ادامه دهد.

کارشناسان حزب کارگران کره شمالی می‌گویند کیم در تلاش است تا حمایت خود را از نخبگان کره شمالی افزایش دهد در حالی که این کشور با سختی‌های همه‌گیری و بن بست دیپلماسی دست و پنجه نرم می کند.

خبرگزاری رسمی کره شمالی گفت: "اون گفت این صداقت حزب است که چیزی برای دریغ نکردن برای گنجینه‌های کشور مانند ری که بیش از ۵۰ سال از زمان دختری خود به عنوان گوینده انقلابی برای حزب کار کرده است، وجود ندارد."

او ابراز امیدواری کرد که ری مثل همیشه با قدرت به کار خود در سلامت کامل ادامه دهد که شایسته یک سخنگوی حزب است.

رهبر کره شمالی به "بانوی صورتی" یک خانه مجلل هدیه داد

کیم با ری در یک منطقه مسکونی پلکانی تازه ساخته شده در کنار رودخانه که در پیونگ یانگ افتتاح شد، ملاقات کرد.

رهبر کره شمالی به "بانوی صورتی" یک خانه مجلل هدیه داد

خبرگزاری کره شمالی گفت خانه‌هایی در این منطقه به ری و سایر افرادی که خدمات برجسته‌ای به دولت داشته‌اند، ارائه شده است. جمعه صد و دهمین سالگرد تولد پدربزرگ فقید کیم و بنیانگذار خاندان کیم ایل سونگ است. این مهم‌ترین سالگرد در کره شمالی است که از زمان تأسیس آن در سال ۱۹۴۸، سه نسل از خانواده کیم با موفقیت اداره می‌کردند.

منطقه مسکونی جدید جایی است که اقامتگاه رسمی کیم ایل سونگ تا دهه ۱۹۷۰ در آن قرار داشت.

رهبر کره شمالی به "بانوی صورتی" یک خانه مجلل هدیه داد

ری، که حدود ۷۹ سال سن دارد، گفت که احساس می کند خانه جدیدش مانند یک هتل است و همه اعضای خانواده او "تمام شب را با اشک های قدردانی عمیق به خاطر خیرخواهی حزب بیدار ماندند." ری در اوایل دهه ۱۹۷۰، زمانی که کشور هنوز توسط کیم ایل سونگ اداره می شد، به تلویزیون دولتی پیوست و به تدریج به چهره برنامه های خبری تبلیغاتی کشور تبدیل شد. روابط نزدیک او با کیم در خلال رژه نظامی سال گذشته نشان داده شد که او راهپیمایی نیروها را از ایوانی مرتفع درست در کنار کیم تماشا کرد، دستش را روی شانه او گذاشت و در یک نقطه با او زمزمه کرد. در یک رویداد دیگر، او اولین کسی بود که قبل از اینکه کیم بازوی او را بگیرد و برای عکس دسته جمعی عکس بگیرد، با او دست داد. 

سبک پرشور ری گاهی باعث خنده در کشورهای دیگر شده است. در سال ۲۰۱۱، یک ایستگاه تلویزیونی تایوانی پس از تقلید یکی از خبرخوانانش از لحن ری که هنگام اعلام مرگ پدر کیم، کیم جونگ ایل استفاده کرد، عذرخواهی کرد.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی