محکومیت حمله پاکستان به افغانستان از سوی حامد کرزای

کدخبر: 489296
حامد کرزای، رئیس‌جمهوری سابق افغانستان در توییتر حملات نیروهای پاکستان در کنر و خوست را که در آن ده‌ها غیرنظامی جان باخته یا مجروح شدند، محکوم کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، وب‌سایت روزنامه تایمز آو افغانستان اعلام کرد، رئیس‌جمهوری سابق افغانستان حمله ارتش پاکستان به مناطق خوست و کنر را به شدت محکوم کرد.

حامد کرزای، رئیس‌جمهوری سابق افغانستان در توییتر حملات نیروهای پاکستان در کنر و خوست را که در آن ده‌ها غیرنظامی جان باخته یا مجروح شدند، محکوم کرد. کرزای این حملات را نقض "حق حاکمیت افغانستان، نقض هنجارهای بین‌المللی و جنایت علیه بشریت" توصیف کرد.

همچنین ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان به خبرنگاران گفت: امارت اسلامی افغانستان بمباران و حمله‌ای که از سوی پاکستان علیه خاک افغانستان انجام شده است، با شدیدترین لحن ممکن محکوم می‌کند.

مجاهد افزود: صبر افغان‌ها را در چنین مسائلی امتحان نکرده و دیگر چنین اشتباهی را تکرار نکنید، در غیر اینصورت عواقب بدی خواهد داشت.

این حملات ظاهرا به تلافی کشته شدن هفت سرباز ارتش پاکستان در یک کمین جنگجویان مسلح در وزیرستان شمالی در روز پنج شنبه انجام شد. در گذشته نیز ارتش پاکستان حملاتی راکتی علیه پایگاه‌های طالبان پاکستان در  ولایت‌های خوست و کنر افغانستان انجام می‌داد که بارها سبب بروز تنش‌های دیپلماتیک میان دو کشور شد.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی