آغاز ثبت سفارش کتاب‌های درسی + جزئیات

کدخبر: 489503
حسین حسنلو، از آغاز ثبت سفارش کتاب‌های درسی دانش‌آموزان خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره‌کل آموزش‌وپرورش استان زنجان گفت: از دیروز (۲۸ فروردین‌ماه) ثبت اینترنتی کتاب درسی دانش‌آموزان آغاز شده است.

حسین حسنلو اظهار کرد: در راستای توسعه دولت الکترونیک و به‌ منظور تسهیل دسترسی دانش‌آموزان به کتاب‌های درسی، نظارت نظام‌مند بر فرآیند توزیع مواد آموزشی، ثبت سفارش کتاب‌های درسی سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ در همه دوره‌ها اعم از عادی، استعدادهای درخشان و دانش‌آموزان با نیازهای ویژه از طریق سامانه www.irtextbook.ir یا www.irtextbook.com انجام می‌شود.

وی با اشاره به نحوه ثبت‌نام، افزود: افراد می‌توانند از طریق یکی از دو شیوه فردی یا گروهی نسبت به ثبت سفارش کتاب‌های درسی اقدام کنند. در شیوه فردی، والدین دانش‌آموزان می‌توانند با مراجعه به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی بخش سفارش دوره‌ای دانش‌آموزان و پرداخت الکترونیکی هزینه، بسته آموزشی مورد نیاز خود را سفارش دهند. در شیوه گروهی نیز مدیران مدارس از طریق سامانه سناد به بخش سفارش گروهی کتاب‌های درسی سامانه مذکور مراجعه کرده و به‌ صورت جمعی نسبت به سفارش کتاب‌های درسی اقدام می‌کنند.

این مسئول ادامه داد: والدین یا مدیران مدارس پایه آمادگی تکمیلی (پیش‌دبستانی استثنایی)، پایه دوم تا ششم دوره ابتدایی (عادی و استثنایی)، پایه هشتم و نهم دوره اول متوسطه و پیش‌حرفه‌ای استثنایی، دانش‌آموزان پایه یازدهم و دوازدهم دوره دوم متوسطه (نظری، فنی و حرفه‌ای و کاردانش) و فراگیران پایه یازدهم و دوازدهم دوره دوم متوسطه حرفه‌ای استثنایی، از روز ۲۸ فروردین تا میانه‌های خردادماه اقدام به ثبت سفارش کتاب‌های درسی کنند.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره‌کل آموزش‌وپرورش استان زنجان با بیان اینکه ترجیح بر این است که ثبت کتاب به صورت گروهی باشد، تصریح کرد: ثبت‌نام و سفارش بسته آموزشی دانش‌آموزان پایه آمادگی مقدماتی (پیش‌دبستانی استثنایی)، پایه اول دوره ابتدایی (عادی و استثنایی) و پایه هفتم متوسطه اول پیش‌حرفه‌ای استثنایی و دانش‌آموزان پایه دهم دوره دوم متوسطه و حرفه‌ای استثنایی از تیرماه آغاز می‌شود.

حسنلو خاطرنشان کرد: امکان اصلاح سفارش برای مواردی که ممکن است دانش‌آموز به دلایلی مانند تغییر رشته تحصیلی، تکرار پایه، جهش به پایه بالاتر یا جابجایی محل تحصیل خود است، وجود دارد و در زمان مشخص این دسترسی به افراد داده می‌شود.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی