خبر روسیه از اخراج تعدادی از دیپلمات‌های بلغارستانی

کدخبر: 489602
در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده که این وزارتخانه «آتاناس کریستین» سفیر بلغارستان در مسکو را احضار کرده و اخراج دیپلمات‌های بلغارستانی را به وی ابلاغ کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، وزارت امور خارجه روسیه روز دوشنبه از اخراج تعدادی از دیپلمات‌های بلغارستانی از این کشور خبر داد.

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که «عنصر نامطلوب» توصیف شدن تعدادی از دیپلمات‌های بلغارستانی در واکنش به تصمیم این کشور برای اخراج 10 دیپلمات روس در ماه مارس گذشته بوده است.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده که این وزارتخانه «آتاناس کریستین» سفیر بلغارستان در مسکو را احضار کرده و اخراج دیپلمات‌های بلغارستانی را به وی ابلاغ کرده است.

وزارت امور خارجه روسیه در این بیانیه به تعداد دیپلمات‌های بلغارستانی که از این کشور اخراج شدند، اشاره‌ای نکرد.

بلغارستان چند روز پیش 10 دیپلمات روس را «بابت تخطی از کنوانسیون‌های بین‌المللی روابط دیپلماتیک» اخراج کرده بود.

 پارلمان اروپا نیز اخیرا ورود دیپلمات‌ها و مقامات روسیه و بلاروس به مقر این نهاد را ممنوع کرده است. ریاست پارلمان اروپا در بیانیه‌ای ادعا کرده بود: «در منزلگاه دموکراسی برای کسانی که به‌دنبال نابودی نظم دموکراتیک هستند جایی وجود ندارد». کشورهای اروپای طی سال‌های گذشته نیز با بهانه‌های متفاوت و به تبعیت از واشنگتن بارها دست به اخراج دیپلمات‌های روس زده بودند.

 وزارت خارجه روسیه تاکید کرده است که مسکو این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که پس از اخراج دیپلمات‌های روسی توسط کشورهای اروپایی، این اقدام را تلافی کند.

تیتر یک
  • نیم‌قرن با اقتصاد ایران، ۳۰ اردیبهشت

    اقتصادنیوز : نیم قرن با اقتصاد ایران روایتی است از تحولات، شخصیت‌ها و شاخص‌های اقتصاد ایران و موضوعاتی که به نوعی با…

از دست ندهید
فلای تودی