جزئیات اعترافات و محتویات تلفن همراه ضارب حرم مطهر رضوی

کدخبر: 489621
حجت الاسلام سیدجواد هاشمی درباره اعترافات ضارب حرم رضوی گفت: بررسی محتوای تلفن همراه «عبداللطیف مرادی» عامل حمله به روحانیان در حرم رضوی، بیانگر آن است که وی تحت تاثیر تفکرات سنی تکفیری و شیعه انگلیسی بوده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، مدیر دفتر حراست و امور صیانتی حوزه علمیه خراسان از اعترافات ضارب حمله تروریستی حرم مطهر رضوی و محتویات تلفن همراه وی خبر داد.

حجت الاسلام سیدجواد هاشمی افزود: بررسی محتوای تلفن همراه «عبداللطیف مرادی» عامل حمله به روحانیان در حرم رضوی، بیانگر آن است که وی تحت تاثیر تفکرات سنی تکفیری و شیعه انگلیسی بوده است.

وی گفت: نکته حائز اهمیت اینجاست که مرادی علاوه بر عضویت در شبکه های اجتماعی تندرو وهابی و تکفیری و مدافعان تفکرات داعش، جزوات "ابن تیمیه" و "عبدالوهاب" (از پیشقراولان تفکرات تکفیری) را در گوشی تلفن همراه خود ذخیره داشته و به مطالعه آنها می پرداخته است.

مدیر دفتر حراست و امور صیانتی حوزه علمیه خراسان خاطرنشان کرد: این فرد افراطی در کانال های وابسته به جریان تشیع انگلیسی در فضای مجازی نیز عضو بوده و محتوای منبرها و مداحی هیات های مذهبی را که حاوی لجن پراکنی و نفرت افکنی و توهین به خلفای اهل سنت بوده، در تلفن همراه خود ذخیره داشته است، این فرد مدام در جریان اهانت به مقدسات اهل سنت به خصوص اهانتهای مستقیم به خلفا قرار داشته و معتقدم همین مساله منجر به بروز رفتارها و تفکرات تکفیری وی شده است.

جمله به روحانیون در حرم رضوی | اعلام جزئیات اعترافات و محتویات تلفن همراه ضارب

 

حجت الاسلام هاشمی با تاکید بر اینکه افراطی‌گری مذهبی و تفکر تکفیری در اهل سنت و نیز در میان شیعیان عامل اصلی این جنایت تروریستی است، تصریح کرد: تندروی هایی که به سبک قرائت‌های طیف شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی وجود دارد نه تنها باعث رشد و تنویر افکار مسلمین نخواهد شد، بلکه بر پیکر اسلام ضربه وارد می کند.

وی ادامه داد: اهل سنت آمریکایی و شیعه افراطی انگلیسی به عنوان ۲ گروه انحرافی با تفکر تکفیری مانند دو لبه یک قیچی عمل می‌کنند و تلاششان این است که مسلمانان را به جان هم بیندازند و این نوع عملکرد از اراده ای شیطانی نشات گرفته که همان دشمنی با اسلام و مسلمین است.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی