افشای راز رفع استرس فوری ژاپنی ها

کدخبر: 489641
اقتصادنیوز: ذهن آگاهی تمرینی است که باعث تمرکز افکار و احساسات می‌ شود. باعث می‌ شود که شما در زمان حال زندگی کنید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از برنا، در این تکنیک می توانید با انگشتان خود استرس تان را کنترل کنید.

انگشتان دست

  •     انگشت‌ شست به شما کمک می کند تا استرس را دور بریزید و نگرانی را کم‌تر کنید.

  •     انگشت اشاره نشان دهنده ترس ها و مشکلات است.

  •     انگشت وسط خشم و تلخی را مدیریت می کند.

  •     انگشت حلقه مربوط به افسردگی است.

  •     انگشت کوچک مربوط به اعتماد به نفس و عزت نفس و خوش بینی در زندگی است.

هر کدام از انگشت ها را با مشت دست تان بگیرید

همچنین در اکوایران ببینید : مقصر گرانی ها ریال است یا دلار ؟

اولین مرحله این است که دست تان را مشت کنید و هر کدام از انگشتان را سفت فشار دهید‌؛ می توانید از انگشت شست شروع کنید و این کار را برای هر انگشت دیگر تکرار نمایید. باید یک الی دو دقیقه هر انگشت را بگیرید و بعد از مدتی احساس آرامش پیدا خواهید کرد. این تکنیک خیلی کمک کننده است و می توانید در طول روز این تمرین را به انجام برسانید تا راحت تر با استرس مبارزه کنید.

استرس و انگشت های دست

به مرکز کف دست خود فشار وارد کنید

شما می توانید تمرینات همراه با انگشت را که در بالا گفتیم، در کنار این تمرین فشاری به انجام برسانید. فشاری آرام به مرکز کف دست خود با انگشت شست مخالف حداقل به اندازه یک دقیقه وارد کنید؛ همچنین می توانید این ناحیه را در جهت مخالف عقربه های ساعت ماساژ دهید تا ببینید که ضربان قلب تان آرام می شود.

تنفس شکمی انجام دهید

اولین مرحله این است که یک محل راحت را پیدا کنید و در آنجا نشسته یا به صورت دراز کش باشید؛ سپس یکی از دستان تان را روی قفسه سینه و دست دیگر را روی شکم تان بگذارید و یک نفس عمیق بکشید. نفسی که از داخل شکم بیرون بیاید، نه از داخل قفسه سینه.

با انجام این کار دست تان روی شکم؛ بالا می رود اما قفسه سینه بدون حرکت باقی می ماند؛ همچنین می توانید لب هایتان را هم کمی روی هم فشار دهید و بعد نفس تان را بیرون دهید؛ در این شرایط شکم باید به داخل برود و دست هم پایین بیاید. می توانید از دست برای بیرون دادن هوا به بیرون از شکم کمک کنید. 3 الی 10 بار این تمرین را انجام دهید. عجله نکنید و هنگام تنفس آرام باشید.

تنفس شکمی

حرکات کششی انجام دهید

حرکات کششی بسیار متنوعی هستند که می توانید به راحتی در منزل آن ها را امتحان کنید؛ اما بهتر است که از حرکات کششی پا شروع کنید، صاف بایستید، سپس بالاتنه خود را به سمت پایین خم کنید. سر شما باید به سمت زمین نزدیک شود. هر چقدر می توانید بدن تان را بکشید؛ در نهایت از حرکات کششی دیگر هم کمک بگیرید.

ذهن آگاهی را تمرین کنید

ذهن آگاهی تمرینی است که باعث تمرکز افکار و احساسات می‌ شود. باعث می‌ شود که شما در زمان حال زندگی کنید. اول باید محلی را پیدا کنید که باعث آرامش و تمرکز بیشتر ذهن تان بشود؛ فرقی ندارد که داخل راهروی خانه یا داخل حمام یا هنگام آماده کردن غذا باشد؛ در هر صورت فقط راحتی شما مهم است.

حرکات شکم را در نظر بگیرید و روی تنفس خود و دم و بازدم تمرکز کنید؛ هر چیزی به غیر از آن را فراموش کنید. حداقل 5 دقیقه در این حالت بمانید و اجازه ندهید هیچ فکری از بیرون به ذهن تان وارد شود؛ سپس میزان دقایق را افزایش دهید تا انجام این کار به صورت ناخودآگاه در شما صورت بگیرد.

تیتر یک
  • رصد بازار خودروهای داخلی؛

    اقتصادنیوز: ارزیابی بازار خودرو نشان دهنده آن است که پرتیراژهای ایران خودرو امروز۷ خرداد ۱۴۰۱ با افت ۲ تا۱۰میلیون…

از دست ندهید
فلای تودی