دومین شاسی بلند تمام برقی شرکت مرسدس بنز آلمان+ عکس

کدخبر: 490070
اقتصادنیوز : شرکت مرسدس بنز آلمان از دومین شاسی بلند تمام برقی خود که می‌تواند با هر بار شارژ 660 کیلومتر طی مسافت کند، رونمایی کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  فارس ، شرکت خودروسازی مرسدس بنز آلمان، شب گذشته از دومین شاسی بلند تمام برقی خود که با هر بار شارژ 660 کیلومتر طی مسافت می‌کند رونمایی کرد. بنز گفته از فصل پاییز فروش این خودرو در آمریکا آغاز خواهد شد.

رویترز گزارش داد ، این خودروساز آلمانی گفته همین امسال تولید این شاسی بلند جدید در کارخانه بنز در شهر توسکالوسا در ایالت آلابامای آمریکا آغاز خواهد شد.

پیش‌بینی می‌شود آمریکا و کانادا یکی از اصلی‌ترین بازارهای اصلی عرضه این خودروی بنز باشد. اگرچه بریتا سیگر، مدیر فروش بنز گفته تا پیش از پایان سال جاری فروش این خودرو در اروپا هم آغاز خواهد شد.

بنز هنوز قیمت این شاسی بلند تمام برقی را‌‌‌‌‌‌‌‌ اعلام نکرده اما باید گفت قیمت سواری‌های سدان تمام برقی بنز در بازار آمریکا حدود 103 هزار دلار است.

سال گذشته سه چهارم خودروهای فروخته شده در بازار آمریکا، شاسی‌بلند و وانت‌های بزرگ تک‌کابین و دوکابین بوده است که همین مسأله به چالشی جدی برای خودروسازانی که هم می‌خواهند آلایندگی خودروها را‌‌‌‌‌‌‌‌ کاهش دهند و هم نیاز مشتریان به خودروهای بزرگ را‌‌‌‌‌‌‌‌ تامین کنند، تبدیل شده است.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی