بررسی رخدادهای لرزه‌ای در هفته گذشته؛

زلزله ۳.۴ ریشتری در ماسوله/دو زمین لرزه با بزرگای بیش از ۳ در آذربایجان شرقی

کدخبر: 490510
در هفته گذشته در کیاسر استان سمنان زمینلرزه‌ای به بزرگای ۴ و در بافق استان یزد زلزله‌ای به بزرگای ۴.۴ رخ داد و دو زلزله در استان آذربایجان شرقی با بزرگای بیش از ۳ به ثبت رسید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا ، در هفته گذشته ماسوله استان گیلان زلزله‌ای به بزرگای ۳.۹ رخ داد و در کیاسر استان سمنان زمینلرزه‌ای به بزرگای ۴ به ثبت رسید. بافق استان یزد با زمینلرزه‌ای به بزرگای ۴.۴ لرزید.

نسوج استان آذربایجان شرقی زمینلرزه ای به بزرگای ۳.۱ و ترکمانچای این استان زلزله ای به بزرگای ۳.۴ را تجربه کردند. جزئیات زمینلرزه های هفته گذشته به این شرح است:

شنبه ۲۷ فروردین

در مهران استان ایلام زلزله ۲.۷ رخ داد

در کیاسر استان سمنان زمینلرزه‌ای به بزرگای ۴ در عمق ۸ کیلومتری رخ داد و کانون آن در ۲۵ کیلومتری کیاسر، ۳۵ کیلومتری شهمیرزاد و ۳۸ کیلومتری مهدی‌شهر این استان بوده است.

یکشنبه ۲۸ فروردین

در لیکک استان کهگیلویه و بویراحمد زلزله۲.۹، در مینودشت استان گلستان زلزله ۲.۹، در گوهران استان هرمزگان زلزله ۲.۶، در دهدز استان خوزستان زلزله ۲.۶ و در بازرگان استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۸ به ثبت رسید.

در نوبران استان مرکزی زلزله‌ای به بزرگای ۳.۷ در عمق ۸ کیلومتری رخ داد و کانون آن در ۷ کیلومتری نوبران، ۱۱ کیلومتری غرق آباد و ۲۴ کیلومتری رازقان این استان بوده است. زلزله ۲.۵ از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این منطقه است.

بافق استان یزد با زمینلرزه‌ای به بزرگای ۴.۴ در عمق ۹ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۴۷ کیلومتری بافق، ۴۹ کیلومتری بهاباد و ۶۴ کیلومتری ساغند این استان گزارش شد.

جایزان استان خوزستان زلزله‌ای به بزرگای ۳.۵ در عمق ۲۸ کیلومتری را تجربه کرد که کانون آن در ۷ کیلومتری جایزان و ۲۶ کیلومتری امیدیه استان خوزستان و ۲۲ کیلومتری لیکک استان کهگیلویه و بویراحمد بوده است.

دوشنبه ۲۹ فروردین

در سبزوار استان خراسان رضوی زلزله ۲.۵، در سنگان استان خراسان رضوی زلزله ۲.۵، در آران و بیدگل استان اصفهان زلزله ۲.۵ و در گوهران استان هرمزگان زلزله ۲.۸ رخ داد.

در صالح آباد استان ایلام بعد از زلزله ۲.۶ و ۲.۹ زمینلرزه‌ای به بزرگای ۳.۳ در عمق ۹ کیلومتری رخ داد و کانون آن در ۳۸ کیلومتری صالح آباد و ۵۳ کیلومتری چوار  استان ایلام و ۴۴ کیلومتری سومار استان کرمانشاه بوده است.

سه‌شنبه ۳۰ فروردین

پل سفید استان مازندران با زمینلرزه‌ای به بزرگای ۳.۷ در عمق ۲۰ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۱۸ کیلومتری پل سفید، ۱۹ کیلومتری زیراب و ۲۱ کیلومتری پائین هولار این استان گزارش شد.

در جبالبارز استان کرمان زلزله ۲.۸، در گلباف استان کرمان زلزله ۲.۷، در آغاجاری استان خوزستان زلزله ۲.۷، در قوچان استان خراسان رضوی زلزله ۲.۶، در گریک استان خراسان جنوبی زلزله ۲.۷، در ایذه استان خوزستان زلزله ۲.۵ و در کوخرد استان هرمزگان زلزله ۲.۸ به ثبت رسید.

زیرآب استان مازندران زلزله‌ای به بزرگای ۳.۷ در عمق ۸ کیلومتری زمین را تجربه کرد و کانون آن در ۶ کیلومتری زیراب، ۱۲ کیلومتری شیرگاه و ۱۵ کیلومتری پل سفید این استان گزارش شد.

در قصرشیرین استان کرمانشاه زلزله‌ای به بزرگای ۳.۴ در عمق ۱۲ کیلومتری رخ داد و کانون آن در ۱۵ کیلومتری قصر شیرین و ۴۱ کیلومتری سرپل ذهاب استان کرمانشاه به ثبت رسید.

مسجد حضرت ابوالفضل استان سیستان و بلوچستان زلزله‌ای به بزرگای ۳.۱ در عمق ۲۰ کیلومتری را تجربه کرد و کانون آن در ۳۰ کیلومتری مسجد حضرت ابوالفضل این استان و ۵۳ کیلومتری محمدآباد ریگان و ۸۲ کیلومتری زهکلوت این استان بوده است.

چهارشنبه ۳۱ فروردین

در کلور استان اردبیل زلزله ۲.۷، در نودان استان فارس زلزله ۲.۷، در خانوک استان کرمان زلزله ۲.۶ و ۲.۸، در صالح آباد استان ایلام زلزله ۲.۸ و در خشت استان فارس زلزله ۲.۵ رخ داد.

در قصرشیرین استان کرمانشاه زمینلرزه‌ای به بزرگای ۳.۳ در عمق ۸ کیلومتری به ثبت رسید و کانون آن در ۱۶ کیلومتری قصر شیرین و ۲۴ کیلومتری عراق گزارش شد.

کردکوی استان گلستان زلزله‌ای به بزرگای ۳.۳ در عمق ۱۰ کیلومتری تجربه کرد و کانون آن در ۶ کیلومتری کردکوی، ۱۶ کیلومتری سیجوال و ۱۸ کیلومتری بندر گز این استان بوده است.

میمه استان اصفهان با زمینلرزه‌ای به بزرگای ۳ در عمق ۱۲ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۳۱ کیلومتری میمه، ۳۲ کیلومتری وزوان و ۳۴ کیلومتری دهق این استان بوده است.

در سرخون استان چهارمحال و بختیاری زلزله ۲.۵ و در نصرت آباد استان سیستان و بلوچستان زلزله ۲.۹ رخ داد.

پنج شنبه اول اردیبهشت

در صالح آباد استان ایلام زلزله ۲.۵، در کمه استان اصفهان زلزله ۲.۴ و در مهربان استان آذربایجان شرقی زلزله ۲.۸ رخ داد.

ماسوله استان گیلان با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۹ در عمق ۲۰ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۱۹ کیلومتری ماسوله استان گیلان، ۲۲ کیلومتری چورزق استان زنجان و ۲۲ کیلومتری کلور استان اردبیل بوده است.

نسوج استان آذربایجان شرقی با زمینلرزه ای به بزرگای ۳.۱ در عمق ۵ کیلومتری لرزید و کانون آن در۹ کیلومتری تسوج، ۲۲ کیلومتری کشکسرای و ۲۷ کیلومتری شرفخانه این استان بوده است.

در ترکمانچای استان آذربایجان شرقی زلزله ای به بزرگای ۳.۴ در عمق ۱۰ کیلومتری رخ داد و کانون آن در ۱۹ کیلومتری ترکمانچای، ۲۴ کیلومتری سراب و ۳۰ کیلومتری شربیان این استان بوده است.

 جمعه ۲ اردیبهشت

در بروجرد استان لرستان زلزله ۲.۵ به ثبت رسید.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی