شیوع مشکوک یک بیماری در کودکان!

کدخبر: 490513
چند مورد ابتلا به بیماری هپاتیت با منشاء نامشخص در میان کودکان در چند کشور اروپایی شناسایی شده اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان  ،بنا به اعلام این مرکز، موارد ابتلای کودکان به هپاتیت با منشاء نامعلوم ابتدا در بریتانیا و سپس در چهار کشور اروپایی دیگر شناسایی شد. در بیانیه مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ها در اروپا آمده که موارد بیشتری از ابتلا به هپاتیت با منشاء نامشخص در دانمارک، اسپانیا، ایرلند و هلند شناسایی شده است.

به گفته این مرکز ۹ مورد مشکوک نیز در میان کودکان یک تا شش ساله در ایالت آلابامای آمریکا گزارش شده است.

مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ها در اروپا اطمینان داده است که تحقیق درباره موارد مشکوک و شناسایی شده در کشورهای مختلف ادامه دارد اما تاکنون علت ابتلای کودکان به هپاتیت مشخص نشده است.

به گفته مسئولان مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ها در اروپا کارشناسان بریتانیایی منشاء «عفونی» را با توجه به «ویژگی‌های بالینی و مسری» بیماری محتمل‌ترین گزینه برای توضیح ابتلای کودکان به هپاتیت می‌دانند.

اداره بهداشت عمومی فرانسه اعلام کرده که به دنبال صدور هشدار در زمینه احتمال ابتلای کودکان به هپاتیت دو مورد حاد ابتلا به این بیماری در مراکز درمانی شهر لیون شناسایی شده است. با این حال مقامات بهداشتی فرانسه تاکید کرده‌اند که ابتلای کودکان به هپاتیت نادر نیست هرچند علت ابتلای دو کودک اهل لیون به این بیماری مشخص نیست.

سازمان جهانی بهداشت روز جمعه اعلام کرده بود که انتظار دارد موارد بیشتری از ابتلای کودکان به بیماری هپاتیت با منشاء نامعلوم طی روزهای آینده گزارش شود.

موردی از فوت کودکان مبتلا به هپاتیت گزارش نشده است اما تعدادی از کودکان مبتلا در بریتانیا به پیوند کبد نیاز پیدا کرده‌اند.

مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ها در اروپا گفته که بررسی‌های آزمایشگاهی نشان داده که موارد ابتلا به هپاتیت از انواع ویروسی E ،D ،C ،B ،A نبوده است.

تیتر یک
  • تجربه زندگی تحت لوای تحریم‌ها

    اقتصادنیوز:آغاز جنگ در اوکراین با واکنش غرب به این مسئله و اعمال تحریم های گسترده علیه مسکو روبرو شده است. بدین ترتیب…

از دست ندهید
فلای تودی