دیدار مقام سفارت ایران در کابل با حامد کرزای

کدخبر: 492323
حامد کرزی با اشاره به برخی اخبار منتشر شده در روزهای گذشته در مورد بروز برخی درگیری‌های مرزی میان ایران و افغانستان گفت: آنچه از رفتار حاکمان جدید افغانستان می بینم، اراده‌ای برای درگیری با جمهوری اسلامی ایران ندارند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «سید حسن مرتضوی» معاون سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل با حامد کرزی رئیس جمهوری سابق افغانستان دیدار و گفت وگو کرد.

حامد کرزی با اشاره به برخی اخبار منتشر شده در روزهای گذشته در مورد بروز برخی درگیری‌های مرزی میان ایران و افغانستان اظهار داشت: آنچه از رفتار حاکمان جدید افغانستان می بینم، اراده‌ای برای درگیری با جمهوری اسلامی ایران ندارند.

وی با اعلام اینکه رهبران حکومت افغانستان تأکیدشان بر رعایت اصول حسن همجواری است و در این زمینه تلاش می‌کنند، افزود: "آنچه از رفتار و عملکرد رهبران و بزرگان حکومت جدید دریافت می‌کنم، اراده این حکومت درگیری با جمهوری اسلامی ایران نیست."

رئیس‌جمهوری پیشین افغانستان در ادامه افزود: ممکن است برخی افراد و عناصر خودسر و خرابکار در نقاط مختلف از جمله نقاط مشترک مرزی قصد بر هم زدن روابط را داشته و به دنبال ایجاد درگیری ناخواسته باشند لذا هر دو طرف باید مراقبت کنند که جلوی فعالیت این افراد گرفته شود.

کرزی در باره مهاجرین افغانستانی نیز گفت: جمهوری اسلامی ایران تاکنون چند دهه میزبان خیل عظیمی از مهاجرین ما بوده و ما شرایط تهران را درک می‌کنیم، امیدواریم با آمدن صلح و امنیت و بهبود اوضاع اقتصادی در افغانستان زمینه بازگشت مردم افغانستان به کشورشان فراهم شود.

 وی در ادامه اظهار داشت: از جمهوری اسلامی ایران می‌خواهیم با همکاری کشورها و قدرت‌های منطقه‌ای برای کمک به افغانستان وارد عمل شده و تصمیمات و اقداماتی را برای بهبود اوضاع مردم این کشور در دستور کار خود قرار دهد.

سید حسن مرتضوی معاون سفارت ایران در کابل که در آستانه عید سعید فطر با کرزی دیدار کرد، پیش از این نیز با عبدالله عبدالله رئیس شورای سابق عالی مصالحه ملی افغانستان دیدار و گفت‌وگو کرده بود.

تیتر یک
  • افت ۱.۵ درصدی ارزش بازار رمزارزها

    اقتصادنیوز : نوسانات در بازار ارزهای دیجیتال محدود شده و بیت کوین در حدود قیمت ۳۰ هزار دلار معامله می شود. اتریوم هم…

از دست ندهید
فلای تودی