دفاع صدراعظم آلمان از مواضع خود در جنگ اوکراین

کدخبر: 492422
شولتز در مصاحبه با روزنامه بیلد گفت: من تصمیماتم را سریع و با هماهنگی با متحدانمان می‌گیرم و به اقدام عجولانه و تصمیم یکجانبه اعتقاد ندارم .

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، اولاف شولتز صدراعظم آلمان از تصمیمات خود در مورد اوکراین دفاع کرد و انتقادات مبنی بر اینکه او در مورد تهاجم روسیه خیلی کُند بوده و به اندازه کافی عمل نکرده است را رد کرد.

شولتز در مصاحبه با روزنامه بیلد گفت: من تصمیماتم را سریع و با هماهنگی با متحدانمان می‌گیرم و به اقدام عجولانه و تصمیم یکجانبه اعتقاد ندارم .

صدراعظم آلمان در هفته های اخیر به دلیل عدم اقدام سریع برای تامین تسلیحات مورد نیاز اوکراین مورد انتقاد قرار گرفته است.

پارلمان آلمان پنجشنبه گذشته طرحی را تصویب کرد که در آن از دولت این کشور خواسته شد تا تحویل تسلیحات سنگین به کی یف را تسریع بخشد.

در حالی که برخی اصرار داشتند تا سرعت تحویل تسلیحات به اوکراین را افزایش دهند، شولتز در همان زمان با فشار دیگر منتقدان روبرو بود که از آلمان می خواستند از تقویت نظامی اوکراین دست بردارد.

۲۸ نویسنده، فیلسوف و خواننده برجسته آلمانی در نامه ای سرگشاده که روز جمعه منتشر شد از صدراعظم این کشور خواستند ارسال سلاح های سنگین به اوکراین را متوقف کند.

آنها هشدار دادند که این اقدام خطر کشیده شدن درگیری به یک جنگ هسته ای را به همراه دارد و همچنین می تواند به قیمت جان اوکراینی های بیشتری تمام شود.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازارهای جهانی

    اقتصادنیوز: ارزش بیت کوین در هفته اخیر تقریباً ثابت بود. سیگنال‌های فنی چشم انداز ی نزولی یا کم‌نوسان را برای این…

از دست ندهید
فلای تودی