سرگردانی ۱۳ ساعته مسافران ایرانی بعد از لغو پروازها در نجف

کدخبر: 492425
در حالی که فرودگاه بین المللی بغداد رسما اعلام کرده است که پس از وقفه چند ساعته پروازها به علت هجوم ریزگردهای «آفریقایی» این فرودگاه اکنون فعالیت عادی خود را از سر گرفته است، پروازها در فرودگاه نجف همچنان در وضعیت تعلیق است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، منابع مطلع از معطلی ۱۳ ساعته مسافران ایرانی در فرودگاه نجف بعد از لغو پروازها به علت محدودیت دید ناشی از توفان گرد و غبار خبر می دهند.

در حالی که فرودگاه بین المللی بغداد رسما اعلام کرده است که پس از وقفه چند ساعته پروازها به علت هجوم ریزگردهای «آفریقایی» این فرودگاه اکنون فعالیت عادی خود را از سر گرفته است، پروازها در فرودگاه نجف همچنان در وضعیت تعلیق است و مسافران ایرانی حاضر در این فرودگاه خبر از معطلی ۱۳ ساعته برای از سرگیری پروازها داده اند.

سرگردانی ۱۳ ساعته مسافران ایرانی بعد از لغو پروازها در نجف

بعد از ظهر یکشنبه، آسمان عراق، عمدتا در استان های میانی و جنوبی، تحت تاثیر موج «آفریقایی» توفان گرد و غبار، به رنگ نارنجی درآمد. این اولین بار است که در عراق از موج آفریقایی، به عنوان یک پدیده جوی نام برده می شود.

 
 

تاکنون استان های بغداد، بابل، نجف، کربلا و الانبار شدیدترین وضعیت را در مواجهه با توفان گرد و غبار موسوم به موج آفریقایی داشته اند.

تراکم ریزگردها در هوای این استان ها به شدت بالا رفته و دهها مورد از ابتلا به تنگی نفس در شهروندان عراقی گزارش شده است.

فرودگاه های بین المللی بغداد و نجف اشرف هم اعلام کردند پروازها را تا پایان توفان به علت محدودیت دید افقی متوقف کرده اند. فعالیت فرودگاه بغداد اما حدود دو ساعت پیش به روال عادی بازگشت.

از برخی مناطق عراق هم وقوع چند تصادف رانندگی به دلیل محدودیت دید گزارش شده است.

منابع بیمارستانی از بستری شدن دهها شهروند در بیمارستان های بغداد پایتخت عراق به دلیل عوارض ناشی از تنگی نفس و مشکلات تنفسی بر اثر استنشاق ریزگردها خبر دادند.

وزارت بهداشت عراق نیز وضعیت فوق العاده اعلام کرده است و منابع عراقی می گویند پرسنل بیمارستان ها برای خدمات دهی اورژانسی و موثرتر به بیماران تنفسی به حالت آماده باش درآمده اند.

دید افقی در بغداد پایتخت عراق به کمتر از ۵۰۰ متر رسید و این وضعیت در نجف اشرف شدیدتر است.

تیتر یک
  • تورم ۴ درصدی دهک دهم در اردیبهشت ۱۴۰۱

    اقتصادنیوز: بررسی تورم در ماه دوم سال جاری نشان می دهد باوجود رشد بی سابقه در گروه خوراکی‌ها و رکورد بالای روغن و نان…

از دست ندهید
فلای تودی