المپیک ناشنوایان برزیل؛ تکواندو ایران در جایگاه نخست قرار گرفت

کدخبر: 493874
تکواندوکاران کشورمان در بیست و چهارمین دوره بازیهای المپیک ناشنوایان با کسب ۴ مدال طلا، ۲ نقره و ۴ برنز به کار خود پایان دادند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا تکواندو کاران ناشنوا با کسب یک نقره و ۲ برنز به کار خود در بیست و چهارمین دوره بازی‌های المپیک برزیل پایان دادند.

 

در ادامه بازیهای المپیک ناشنوایان که در شهر کاشیاس دوسول برزیل در حال برگزاری است، تکواندوکاران کشورمان  با کسب سه مدال تعداد مدال ها را از ۲۲ به ۲۵ ارتقا دادند. 

در  هفتمین روز از بازیهای المپیک‌ ناشنوایان؛ ۴ تکواندوکار کشورمان در اوزان مختلف به مصاف حریفان خود رفتند.

محمد زعفرانی وزن به علاوه ۸۰  کیلوگرم در بازی اول قرقیزستان را ۲۰ بر ۸ شکست داد ، در بازی دوم ۲۷ بر ۲۰ ترکیه را مغلوب کرد و راهی فینال شد.

زعفرانی در فینال به مصاف تکواندوکاری از کره جنوبی  رفت و با نتیجه ۳۶ بر ۱۵ بازی را واگذار کرد و به مدال نقره  رسید.

وحید زینلی دیگر تکواندو کار کشورمان در وزن منهای ۸۰ کیلو گرم در مسابقه اول ۲۲ بر ۵ نتیجه را بر حریف کره ای واگذار کرد، وی در شانس مجدد برای کسب مدال برنز به مصاف تکواندوکاری از ونزوئلا رفت و با نتیجه ۲۳ بر ۳ حریفش را شکست داد و به  مدال برنز دست یافت.

نسیبه شهبازی در وزن منهای ۶۷  پس از استراحت در دور اول، در مصاف با تکواندوکار کره ای در امتیاز طلایی بازی را واگذار کرد، سپس در جدول شانس مجدد برای کسب مدال برنز به مصاف حریفی از هند رفت و با نتیجه ۴۸ بر صفر این حریف را شکست داد و به مدال برنز رسید

مریم رحیمی  در وزن منهای در وزن به علاوه ۶۷  کیلوگرم ، در  دیدار  اول با نتیجه ۲۷ بر صفر مغلوب حریفی از کرواسی شد و در جدول شانس مجدد برای کسب مدال برنز به مصاف حریفی از ازبکستان رفت و با نتیجه ۲۷ بر صفر رقابت را واگذار کرد.

تکواندوکاران کشورمان در بیست و چهارمین دوره بازیهای المپیک ناشنوایان با کسب ۴ مدال طلا، ۲ نقره و ۴ برنز به کار خود پایان دادند.

براساس این گزارش، تیم تکواندو ایران در مجموع امتیازات تیمی با کسب ۱۰ مدال (۴ مدال طلا، ۲ نقره و ۴ برنز) در جایگاه نخست قرار گرفت.

تیم کره با ۴ مدال طلا، ۲ نقره و ۲ برنز و در مجموع تیمی با ۸ مدال دوم شد.

تیم ترکیه با یک مدال طلا، ۵ نقره و ۵ برنز در جایگاه سوم بیست و چهارمین دوره بازی‌های المپیک ناشنوایان قرار گرفت.

تیتر یک
  • فرصت خاورمیانه‌ای بایدن از نگاه وال استریت ژورنال؛

    اقتصادنیوز" جنگ شکست خورده پوتین در اوکراین فرصتی تاریخی برای ایالات متحده فراهم کرده تا بار دیگر موقعیت خود را در…

از دست ندهید
فلای تودی