قاتل پشیمان پس از سه سال بخشیده شد

کدخبر: 493943
اقتصادنیوز: در سال 1398 بدنبال وقوع یک نزاع و درگیری یکی از طرفین دعوا به قتل می‌رسد و درنهایت در ماه رمضان و در پویشی با عنوان «به حرمت علی می‌بخشم» که در این ماه راه‌اندازی شده بود، خانواده مقتول به حرمت این ماه مبارک و جایگاه حضرت علی(ع) از خون قاتل گذشتند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، معاون توسعه حل اختلاف استان کرمانشاه از ایجاد صلح و سازش در یک پرونده قتل در قالب پویش "به حرمت علی می بخشم" در کرمانشاه خبر داد.

منوچهر فتاحی در تشریح این پرونده، اظهار کرد: سال 1398 بدنبال وقوع یک نزاع و درگیری، یکی از طرفین دعوا به قتل می‌رسد.

وی ادامه داد: پس از انجام تحقیقات اولیه و ارسال گزاش نیروی انتظامی، پرونده قضایی برای متهم تشکیل شده و فرآیند رسیدگی به این پرونده به جریان می‌افتد.

رئیس شوراهای حل اختلاف کرمانشاه به صدور حکم قصاص برای متهم این پرونده اشاره کرد و گفت: با توجه به اعلام پشیمانی قاتل از ارتکاب بزه خود و درخواستی که از معاونت توسعه حل اختلاف استان برای حل و فصل این موضوع داشت، پرونده به شعبه 45 ستاد صبر استان ارجاع شد.

وی با بیان اینکه اعضای شورای حل اختلاف و ستاد صبر استان برای صلح و سازش در این پرونده تلاش شبانه روزی داشتند، خاطرنشان کرد: در این راستا چندین جلسه با خانواده طرفین دعوا و اولیای دم برگزار شد و در نهایت در ماه مبارک رمضان و در پویشی که با عنوان " به حرمت علی می‌بخشم" در این ماه راه اندازی شده بود، خانواده مقتول به حرمت این ماه مبارک و جایگاه حضرت علی(ع) از خون قاتل گذشتند.

فتاحی در پایان از تلاش اعضای ستاد صبر استان، بزرگان، ریش سفیدان، معتمدین، خیرین و اولیای دم قدردانی کرد.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی