زاخارووا: اوکراین به ابزاری در دست آمریکا تبدیل شده است

کدخبر: 494465
زاخارووا در مصاحبه با «رادیو اسپوتنیک» گفت: «اوکراین برای هر اقدامی با واشنگتن بیعت کرده است و ابزاری در دست ایالات متحده است».

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، سخنگوی وزارت خارجه روسیه با بیان اینکه رژیم کی‌یف برای هر اقدامی با واشنگتن هماهنگ است، گفت که آمریکا در حال قربانی کردن اوکراین است.

«ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه امروز (چهارشنبه)، اوکراین را ابزاری در دست آمریکا توصیف کرد.

زاخارووا در مصاحبه با «رادیو اسپوتنیک» گفت: «اوکراین برای هر اقدامی با واشنگتن بیعت کرده است و ابزاری در دست ایالات متحده است».

وی در این‌باره توضیح داد: «اوکراین به‌عنوان ابزاری مناسب که برای مدت طولانی استفاده می‌شود، مطلقاً نیازی به هیچ حساب پس دادن یا مسئولیتی ندارد، زیرا رژیم کی‌یف برای هر اقدامی، حتی مخرب‌ترین آنها، کاملاً با واشنگتن بیعت کرده است».

به نوشته وبگاه «ریانووستی»، این دیپلمات روس با تایید سخنان اخیر یکی از مقام‌های وزارت خارجه چین، اظهار داشت که حقیقتاً اوکراین برای آمریکا، حکم «گوشت جلوی گلوله» را ایفا می‌کند.

زاخارووا در پایان گفت: «از نظر قدرت، این اولین بار است که چنین بیانیه‌ای را از پکن می‌شنوم، چنین بیانیه‌ای که آنها گفتند، بسیار دقیق و صریح و قدرتمند است».

روسیه از روز ۵ اسفند (۲۴ فوریه) دستور حمله نظامی به اوکراین را صادر کرد. این تحول چند روز بعد از آن رخ داد که مسکو رسماً استقلال جمهوری‌های «دونتسک» و «لوهانسک» در شرق اوکراین را به رسمیت شناخت. پوتین هدف از عملیات نظامی کشورش را «غیرنظامی کردن اوکراین» و «نازی‌زدایی» از این کشور اعلام کرده است.

پیش از این نیز وزارت دفاع روسیه با ارائه آمار جدیدی از خسارت ارتش اوکراین، گفت در عملیات‌های شب گذشته تاکنون ۹ فروند پهپاد، ۱۴ انبار مهمات و ۶۹ مرکز تجمع خدمه نظامی این کشور منهدم شد.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی