خبر خوب برای دانشجویان درباره خوابگاه های دانشجویی

کدخبر: 495070
اقتصادنیوز: رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: برنامه های متنوعی برای فرزندان شاهد و ایثارگر تدارک دیده شده است تا بتوانیم وظیفه حقوقی و اخلاقی خود را در قبال آنها انجام دهیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، رئیس سازمان امور دانشجویان با تاکید بر الزام دانشگاه های کشور به توسعه خوابگاه های دانشجویی متاهلی کشور، گفت: امیدوارم با تلاش دانشگاه ها کمبود خلاء خوابگاه های متاهلی در یک بازه زمانی ۵ ساله برطرف شود.

هاشم داداش‌پور در مراسم اختتامیه شصت‌ونهمین نشست معاونان دانشجویی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور اظهار کرد: سازمان امور دانشجویان در مسیر زیست سالم دانشجویی، تحول گرایی، دانشجو محوری و عدالت خواهی برنامه های خود را تدوین کرده و در تلاش است با برنامه های اولویت دار، در تحقق چشم انداز طراحی شده فوق گام‌های محکمی بردارد.

وی افزود: با توجه به تکلیف قانون جوانی جمعیت دانشگاه های کشور به توسعه خوابگاه‌های متاهلی مکلف شده اند که امیدوارم با تلاش دانشگاه ها کمبود خلاء خوابگاه های متاهلی در یک بازه زمانی ۵ ساله برطرف شود.

دکتر داداش‌پور رفع موانع و چالش‌های در مسیر دانشجویان بین‌الملل را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: اگر بخواهیم موضوع مرجعیت و دیپلماسی علمی تحقق عینی و عملیاتی یابد، باید در جهت توسعه بین‌المللی سازی از مسیر جذب دانشجویان بین‌الملل گام‌های اساسی و جدی تری برداریم.

وی به لزوم تدبیر دانشگاه‌ها در مواجهه با مشکلات و مسائل دانشجویی با نگاه پدیده‌محور و نه حادثه‌محور اشاره کرد و خواستار افزایش بصیرت‌افزایی دانشجویان در راستای جهاد تبیین و عدم گرفتارآمدن در دام نقشه‌ها و توطئه‌های دشمنان، به بهانه‌ نارسایی‌ها و کمبودهای احتمالی موجود در جامعه شد.

رئیس سازمان امور دانشجویان ضرورت حمایت قانونمند و جامع مادی و معنوی از دانشجویان شاهد و ایثارگر در زمینه‌های مختلف رفاهی، آموزشی، فرهنگی، تشویقی و اجرایی را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: برنامه های متنوعی برای فرزندان شاهد و ایثارگر تدارک دیده شده است تا بتوانیم وظیفه حقوقی و اخلاقی خود را در قبال آنها انجام دهیم.

وی همچنین به توسعه فضاهای زیرساختی و تجهیزات در حیطه ورزشی اشاره کرد و گفت: با هدف افزایش فعالیت‌های بدنی و ترویج ورزش همگانی با توجه به مشکلات ساختاری و جسمانی ناشی از دوران کرونا به ویژه در دختران و نیز تنوع‌بخشی به المپیادها و جشنواره‌های ورزشی در سطوح استانی، ملی و بین‌المللی جهت گروه‌های هدف را در اولویت کاری قرار داده‌ایم.

داداش‌پور در خصوص وضعیت مراکز مشاوره و سلامت دانشجویان پرداخت و اظهار کرد :در مدت چند ماهی که در این مسئولیت هستم سعی کرده ایم با یک برنامه تحولی، مراکز مشاوره را به سمت پیشگیری و توانمندسازی سوق دهیم و به مرور از رویکرد صرف درمانگری دور شویم و بدون تردید باور مسئولان دانشگاه‌ها به جایگاه مشاوره در توانمندسازی و رفع چالش‌های اجتماعی و فرهنگی دانشجویان بسیار راهگشاست و همچنین اهتمام ویژه مسئولان دانشگاه‌ها در اجرای برنامه‌های مراکز مشاوره از طریق جشنواره ملی سلامت و طرح‌های پاد، کات و تاد در راستای ارتقاء سلامت دانشجویان نقش آفرین و موثر خواهد بود.

معاون وزیر علوم به لزوم بازخوانی، بازنگری، ابهام‌زدایی، شفافیت، و تمرکززدایی در آئین‌نامه‌های مربوطه تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، نشست معاونان دانشجویی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور ۲۲ و ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ در دانشگاه فردوسی مشهد با حضور ۱۴۸ نفر از ۱۲۰ دانشگاه و مرکز آموزش عالی در ۸ کارگروه تخصصی برگزارشد.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی