معجزه عجیب خوردن روزانه یک حبه سیر!

کدخبر: 503768
اقتصادنیوز: تحقیقات استفاده از سیر را در کمک به درمان بیماری های مخرب سلول های عصبی مانند آلزایمر و پارکینسون مفید دانسته اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از برنا، در گذشته و پیش از آن که صنعت داروسازی شکل بگیرد از سیر در زمان اپیدمی هایی مانند تیفوس، سل، اسهال خونی و آنفولانزا به عنوان دارو استفاده می کردند.

سیر به دسته ای از گیاهان تعلق دارد که به آن ها آلیوم گفته می شود و آن ها حاوی آلیسون و ارگانوسولفور هستند. از جمله دیگر گیاهان این خانواده پیازچه، تره فرنگی، پیاز و موسیر است.

ترکیبات فعال زیستی موجود در سیر تنها در حبه های درسته و قطعه نشده سیر موجود است و به محض بریده شدن در معرض واکنش های شیمیایی قرار خواهند گرفت و از تاثیر درمانی آن ها کاسته خواهد شد.

آلیسون که یک ماده موثر در سیر است در اختلال مزمن کلیه، کاهش فشار خون و بهبود عملکرد کلیوی موثر می باشد. تاثیر آلیسین در کنترل فشار خون و عملکرد کلیه قابل مقایسه و حتی موثر تر از داروی کنترل فشار خون لوزارتان است.

سیر واکنش ضد پلاکتی یعنی ضد انعقاد خون دارد( جلوگیری از تشکیل لخته) و به شدت پایین آورنده چربی خون می باشد. همچنین برخی تحقیقات استفاده از سیر را در کمک به درمان بیماری های مخرب سلول های عصبی مانند آلزایمر و پارکینسون نیز مفید دانسته اند.

خواص سیر

اگر مصرف سیر را در وعده های غذایی خود و دستورالعمل پخت غذاهای خود قرار دهید می تواند در بلند نتایج مثبتی را برای سلامتی شما به همراه داشته باشد. از جمله:

1. سیر می تواند باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شما شود.

2. سیر می تواند در کاهش و کنترل فشار خون شما موثر باشد.

3. مصرف سیر در کاهش التهاب ها موثر است.

4. سیر می تواند باعث کاهش کلسترول خون شما شود.

5. مسرف سیر احتمال لخته شدن خون را کاهش می دهد.

6. سیر سرشار از آنتی اکسیدان هایی است که می تواند از سلامت شما در برابر بیماری ها محافظت کند.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی