محل عمیق‌ترین کشتی غرق شده جهان + فیلم

کدخبر: 504580
اقتصادنیوز: «سمی بی» (Sammy B)، ناو جنگی آمریکایی است که در طول جنگ جهانی دوم غرق شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از عصرایران،‌ کاوشگران عمیق‎‌ترین کشتی غرق شده در جهان را در عمق نزدیک به ۷۰۰۰ متری اقیانوس کشف کردند؛ یک ناو جنگی آمریکایی که با نام «سمی بی» (Sammy B) شناخته می‌شود و در طول جنگ جهانی دوم غرق شده است.

کشتی کشف شده با نام کامل USS Samuel B. Roberts (DE-۴۱۳) اکتبر سال ۱۹۴۴ در دریای فیلیپین و در جریان نبرد سمر غرق شد.  طبق گزارش بی‌بی‌سی، این ناو جنگی در عمق ۶۸۹۵ متری آب قرار دارد. برای مقایسه، قله کوه کلیمانجارو ۵۸۹۶ متر ارتفاع دارد و مرتفع‌ترین شهر دنیا با نام لارینکونادا در پرو ۵۱۰۰ متر بالاتر از سطح دریا تشکیل شده است.

از کشتی جنگی آمریکایی به دلیل مقاومتش در برابر نیرو‌های ژاپنی یاد می‌شود. در واقع این کشتی که تعداد بیشتری از آن وجود داشته، پیش از غرق شدن موفق شده بود تا چندین کشتی جنگی ژاپنی از جمله یاماتو را ناکام کند. گفته می‌شود سمی بی در هنگام غرق شدن حامل ۲۲۴ خدمه بوده که ۸۹ نفر از آن‌ها کشته شده‌اند.در ویدیوی کوتاهی که از این کشتی گرفته شده، می‌توان ساختار بدنه، تفنگ‌ها و لوله‌های آن را مشاهده کرد. همچنین از ظاهر مچاله شده‌اش به نظر می‌رسد کشتی ابتدا با کف اقیانوس برخورد کرده است.
تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازارهای جهانی + نمودار

    اقتصادنیوز: دیروز بیت کوین پس از ناکامی در حفظ نقطه قیمتی ۲۵هزار دلار، حدود ۲ درصد کاهش ارزش داشت.

از دست ندهید
فلای تودی