مرگ تلخ خرس قهوه ای در هوراند / ماجرا چه بود؟

کدخبر: 504823
اقتصادنیوز: یک قلاده خرس قهوه‌ای حدودا دو ساله و به شدت زخمی که وضعیت مساعدی نداشت در باغات روستای پشتو از توابع هوراند مشاهده شد که متاسفانه به دلیل شدت جراحات وارده و عفونی شدن جراحات و شکستگی‌های متعدد در نقاط مختلف بدن، تلف شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، رئیس اداره محیط زیست هوراند گفت: یک قلاده خرس قهوه‌ای که احتمالا بر اثر برخورد با خودرو در جاده هوراند زخمی شده بود، متاسفانه پس از تلاش بسیار جهت مداوای آن، امروز تلف شد.

سیف الله حسن پور اظهار کرد: با گزارشات مردمی مبنی بر مشاهده یک قلاده خرس قهوه‌ای در باغات روستای پشتو از توابع هوراند، ماموران اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان بلافاصله به محل عزیمت کردخ و با یک قلاده خرس قهوه‌ای حدودا دو ساله و به شدت زخمی که وضعیت مساعدی نداشت، مواجه شدند.

وی ادامه داد: مطابق هماهنگی‌های سریع با دامپزشکی مستقر در شهرستان و به دلیل شدت جراحات و کمبود امکانات دامپزشکی در هوراند  بلافاصله به مرکز دامپزشکی شهرستان اهر منتقل شد تا تحت مداوا قرار گیرد.

وی افزود: متاسفانه بر اساس تشخیص دامپزشک، به دلیل شدت جراحات وارده و عفونی شدن جراحات و شکستگی‌های متعدد در نقاط مختلف بدن، این خرس قهوه‌ای تلف شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی، حسن پور ضمن درخواست از همشهریان عزیز به منظور احتیاط در رانندگی به ویژه در مناطق طبیعی بکر با احتمال عبورومرور حیات وحش گفت: خواهشمندیم در صورت مشاهده گونه‌های مختلف حیات وحش در مناطق، مراتب را از طریق شماره تلفن ۱۵۴۰ به حفاظت محیط زیست اطلاع رسانی کنند.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی