پیام صمیمانه رئیس جمهور آمریکا به لاپید!

کدخبر: 505353
اقتصادنیوز: جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا تصدی پست نخست وزیری یائیر لاپید را تبریک گفت.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، جوبایدن، رئیس جمهور آمریکا شامگاه پنجشنبه به یائیر لاپید، نخست وزیر جدید اسرائیل بابت تصدی پست نخست وزیری تبریک گفت.

المیادین گزارش داد، رئیس‌جمهور آمریکا در توییتی از نفتالی بنت، نخست‌وزیر سابق اسرائیل تشکر کرد و گفت: منتظر دیدار آنها در ماه ژوئیه برای جشن گرفتن مشارکت نزدیک بین آمریکا و اسرائیل است.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا نیز "صمیمی‌ترین تبریکات خود را به یائیر لاپید" برای تصدی پست نخست وزیری ابراز کرد.

بر اساس بیانیه وزارت امور خارجه، وی افزود که مشتاقانه منتظر است به همکاری نزدیک با لاپید برای پیشبرد همه جنبه‌های مشارکت پایدار بین آمریکا و اسرائیل و مقابله با تهدیدات مشترک ادامه دهد.

بلینکن ادامه داد: می‌خواهم از نفتالی بنت، نخست‌وزیر سابق، به خاطر رهبری کابینه در سال گذشته قدردانی کنم و تأکید کرد که "روابط بین آمریکا و اسرائیل قوی‌تر از همیشه" است.

وزیر خارجه آمریکا با تاکید بر اینکه "اسرائیل هیچ دوستی بهتر از آمریکا " ندارد، افزود که او و رئیس جمهور مشتاقانه منتظر تقویت شراکت حیاتی دوجانبه در سفر خود به سرزمین‌های اشغالی در ماه ژوئیه و پس از آن هستند.

پیشتر نفتالی بنت و یائیر لاپید، اعلام کردند که درباره انحلال کنست و برگزاری انتخابات پیش از موعد توافق کرده‌اند.

به موجب توافق بنت و لاپید، پس از انحلال کنست و تبدیل دولت به دولت پیشبرد امور تا انتخابات که قرار است تا ۹۰ روز بعد از انحلال کنست برگزار شود، لاپید نخست‌وزیر موقت اسرائیل می‌شود.

با تصمیم انحلال کنست، لاپید بر اساس توافق بر سر تشکیل دولت بین احزاب ائتلافی، تا تشکیل دولت جدید پس از انتخابات ۱ نوامبر، ریاست دولت موقت را بر عهده خواهد داشت.

براساس اعلام منابع رسمی اسرائیلی اولین سفر خارجی لاپید در سمت جدیدش به زودی به فرانسه برای دیدار با امانوئل ماکرون رئیس جمهور این کشور خواهد بود.

تیتر یک
از دست ندهید