تصاویر دیده نشده از عباس کیارستمی روی تانک های جنگی

کدخبر: 506301
به بهانه سال‌روز درگذشت عباس کیارستمی؛ فیلمساز فقید سینمای ایران در تاریخ ۱۴ تیر ۱۳۹۵ تصاویری از او در دوران ۸ سال جنگ تحمیلی در خط مقدم جبهه منتشر شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از همشهری آنلاین، ‌۱۴ تیر ۱۳۹۵ سالروز درگذشت فیلمساز، پژوهشگر، نویسنده و نقاش ایرانی عباس کیارستمی است. کیارستمی به عنوان یکی از تاثیرگذارترین سینماگران جهان سابقه حضور در جشنواره‌های معتبر بین‌المللی را داشته که از بین آنها می‌توان به ۴ دوره داوری در جشنواره بین‌المللی فیلم کن در سال ۱۹۹۳، ۲۰۰۲، ۲۰۰۵ و ۲۰۱۴ اشاره کرد.

کیارستمی از سال ۱۹۷۰ میلادی وارد عرصه سینما شد سینما و بیش از ۴۰ فیلم سینمایی، کوتاه و مستند ساخت. از مهم‌ترین آثار او می‌توان به خانه دوست کجاست،  کلوزآپ (۱۹۹۰)، طعم گیلاس (۱۹۹۷)، و باد ما را خواهد برد (۱۹۹۹) اشاره کرد. او در دوره پایانی کارش به فیلم‌سازی در دیگر کشورها روی آورد که حاصلش فیلم‌هایی مانند کپی برابر اصل (۲۰۱۰) و مثل یک عاشق (۲۰۱۲) بود.

کیارستمی پنج بار نامزد جایزه نخل طلای جشنواره فیلم کن شد و در سال ۱۹۹۷ در پنجاهمین دوره جشنواره فیلم کن برای فیلم طعم گیلاس این جایزه را گرفت.وی در جشنواره‌های متعدد معتبر فیلم جهان به عنوان داور حضور داشته‌است. 

 

سایت سینما سینما تصاویری جالب از این سینماگر را از آرشیو بهمن کیارستمی منتشر کرده است که در ادامه می‌بینید.

تصاویر | عباس کیارستمی در خط مقدم جبهه

 

تصاویر | عباس کیارستمی در خط مقدم جبهه

تصاویر | عباس کیارستمی در خط مقدم جبهه

 
تیتر یک
  • صورت های مالی ایران خودرو در پایان تیر۱۴۰۱ نشان داد

    ​اقتصادنیوز: ایران خودرو تا پایان تیرماه امسال در مجموع حدود چهار هزار و ۲۰۰ دستگاه تارا تولید کرد.

از دست ندهید
فلای تودی