هشدار؛ هوای فردیس و کرج ناسالم شد

کدخبر: 506319
اقتصادنیوز: شاخص برخط کیفیت هوا در ایستگاه کرج هم‌اکنون بر روی عدد ۱۳۱ قرار گرفته و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست البرز گفت: کیفیت هوای شهرستان کرج و فردیس برای گروه‌های حساس در شرایط ناسالم قرار دارد.

مجید درگی روز سه شنبه ۱۴ تیرماه اظهار کرد: بر اساس آخرین داده‌های ایستگاه‌های سنجش کیفیت آلودگی هوای استان البرز، شاخص برخط کیفیت هوا، (ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون) در ایستگاه کرج هم‌اکنون بر روی عدد ۱۳۱ قرار گرفته و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

وی اظهار کرد: بر اساس همین گزارش شاخص آلودگی هوا در شهرستان‌ فردیس نیز بر روی عدد ۱۱۳ است که بر این مبنا کیفیت هوای این شهرستان نیز در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

درگی گفت: شاخص کیفی هوای شهرستان های نظرآباد و اشتهارد به ترتیب روی عدد۸۸ و ۸۱ است که بر همین اساس کیفیت هوای این دو شهرستان نیز در وضعیت سالم قرار دارد.

این مسئول با اشاره به تعداد ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای البرز گفت: در حال حاضر۱۲ ایستگاه سنجش آلودگی هوا در مناطق مختلف استان فعال است.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی