اردوغان و لاپید درباره چه موضوعی گفت و گو کردند؟

کدخبر: 507366
«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه شامگاه یکشنبه به‌صورت تلفنی با «یائیر لاپید» نخست‌وزیر رژیم موقت صهیونیستی رایزنی کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، رئیس جمهور ترکیه و نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در تماس تلفنی، بر بهبود روابط دوجانبه بین آنکارا و تل‌آویو تاکید کردند.

 «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه شامگاه یکشنبه به‌صورت تلفنی با «یائیر لاپید» نخست‌وزیر رژیم موقت صهیونیستی رایزنی کرد.

دفتر ریاست‌جمهوری ترکیه با صدور بیانیه‌ای در این‌باره گفت: «لاپید با اردوغان تماس گرفت تا عید قربان را تبریک بگوید. در این تماس به روابط ترکیه با اسرائیل و مسائل منطقه‌ای پرداخته شد».

طبق این بیانیه، اردوغان ضمن تبریک تصدی پست نخست وزیری رژیم جعلی و کودک‌کش صهیونیستی توسط لاپید، آرزو کرد که انتخابات یکم نوامبر در فلسطین اشغالی برای تمام صهیونیست‌ها «خوش‌یمن» باشد.

به گفته ریاست‌جمهوری ترکیه، اردوغان همچنین اظهار داشت: «ترکیه امیدوار است سیاست‌هایی مانند حفظ جایگاه مسجدالاقصی و عدم موافقت با شهرک‌سازی‌های جدید تا زمان انتخابات ادامه یابد».

دفتر نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی نیز با انتشار بیانیه‌ای درباره این تماس تلفنی گفت: «لاپید با اردوغان به‌صورت تلفنی گفتگو کرد. او (اردوغان) به لاپید برای سمت جدیدش تبریک گفته و آرزوی موفقیت کرد. رئیس جمهور ترکیه همچنین سفر بسیار موفق نخست‌وزیر به آنکارا را تبریک گفت».

در این بیانیه آمده است: «لاپید از اردوغان به‌خاطر همکاری برای خنثی کردن حملات تروریستی علیه اسرائیلی‌ها در ترکیه تشکر کرد. سران دو طرف تاکید کردند که روابط اسرائیل و ترکیه برای امنیت، اقتصاد و ثبات در خاورمیانه اهمیت زیادی دارد».

طبق این بیانیه، رئیس جمهور ترکیه و نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ضمن قدردانی از توافقنامه جدید هوانوردی غیرنظامی که چند روز پیش امضا شد، ابراز امیدواری کردند که روابط دوجانبه بهبود یابد.

پیش از این، لاپید که در سمت وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی به ترکیه سفر کرده بود، مدعی شد که روابط تل‌آویو با آنکارا در یک‌سال گذشته شاهد پیشرفت بزرگی بوده است.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی