رکوردشکنی آمار ابتلا به آبله میمونی در این کشور

کدخبر: 508155
آژانس امنیت بهداشت انگلیس اعلام کرد که هیچ نشانه ای از کاهش در روند ابتلا به آبله میمونی در این کشور وجود ندارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، مقامات بهداشتی انگلیس اعلام کردند که در حال حاضر ۱۷۳۵ مورد تایید شده ابتلا به آبله میمونی در این کشور شناسایی شده که سه چهارم این موارد در لندن گزارش شده است.

آژانس امنیت بهداشت انگلیس اعلام کرد که هیچ نشانه ای از کاهش در روند ابتلا به آبله میمونی در این کشور وجود ندارد.

همچنین متخصصان هشدار می دهند هر فردی که در تماس فیزیکی نزدیک با فرد مبتلا به آبله میمونی باشد در معرض خطر ابتلا به این بیماری قرار دارد.

متخصصان انگلیسی تخمین می زنند که میزان شیوع این بیماری هر دو هفته یکبار دو برابر می شود و بر این باورند که همه موارد ابتلا به آن نیز ثبت و گزارش نمی شوند.

به گفته متخصصان، در نزدیک به ۸۰ درصد موارد هیچ اطلاعاتی در مورد اینکه آیا فرد با یک بیمار مبتلا به آبله میمونی تماس داشته یا خیر وجود ندارد و به این معناست که ویروس به طور ناشناخته در حال گسترش است.

متخصصان همچنین خاطر نشان کرده‌اند افرادی مبتلا به آبله میمونی شناسایی شده اند که تنها یک علامت این بیماری را داشته اند و موارد دیگری از ابتلا به آبله میمونی بوده که مبتلایان، هیچ یک از علائم این بیماری را نداشته اند.

حدود ۱۰ درصد از افراد مبتلا به آبله میمونی در انگلیس در بیمارستان بستری شده اند اما هیچ مورد مرگ و میر ناشی از عوارض ابتلا به این بیماری در این کشور گزارش نشده است.

متخصصان انگلیسی همچنین افزودند که این ویروس از طریق تماس نزدیک با فرد مبتلا به آن منتشر شده و تاکنون هیچ مدرکی دال بر انتقال آن از طریق هوا وجود ندارد.

آژانس امنیت بهداشت انگلیس اعلام کرده که تعداد موارد ابتلا به آبله میمونی به شدت در حال افزایش است و همچنین از ابتلای سه کودک به این بیماری در این کشور خبر داده است.

در ماه گذشته میلادی (ژوئن) نیز سازمان جهانی بهداشت (WHO) از اعلام وضعیت اضطراری بهداشت جهانی به دلیل شیوع آبله میمونی خودداری کرد با این حال اعلام کرد که به زودی در تصمیم خود بازنگری خواهد کرد. این سازمان اعلام کرد که در صورت گسترش بیشتر آبله میمونی یا افزایش بیماری زایی آن، ارزیابی خود را از این بیماری تغییر خواهد داد.

افراد مبتلا به آبله میمونی اغلب علائمی مانند تب، بدن درد و بثورات پوستی را تجربه می کنند که اکثر آنها در عرض چند هفته و بدون نیاز به مراقبت پزشکی بهبود می یابند.

در غرب و مرکز آفریقا، جایی که آبله میمونی برای چندین دهه در آن بومی بوده، این بیماری بیشتر افرادی را مبتلا می کند که با حیوانات وحشی آلوده به آن در تماس هستند.

به گزارش آسوشیتدپرس، بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده (CDC)، تاکنون بیش از ۹۶۰۰ مورد ابتلا به آبله میمونی در سراسر جهان در نزدیک به ۶۰ کشور شناسایی شده است.

تیتر یک
از دست ندهید