جعبه عمودی؛ شاهکار ژاپنی ها برای خواب کارمندان!

کدخبر: 508959
اقتصادنیوز: دو شرکت ژاپنی Itoki Corp و Koyoju Gohan KKدر صدد ساختن جعبه‌های عمودی مخصوص چرت زدن در شرکت‌ها هستند و می خواهند راهکاری برای مشکل خستگی مفرط کارمندان بر اثر کار زیاد را ارائه کنند.

 

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از دیجیاتو، شرکت Itoki از حوزه لوازم خانگی و Koyoju Gohan از حوزه قطعات چوبی اخیرا قراردادی را با هم امضا کرده‌اند تا برای خوابیدن کارمندان در محل کار راهکار مناسبی ارائه کنند. Koyoju Gohan در حال حاضر مشغول طراحی این جعبه‌ خواب ایستاده است اما هنوز قیمت و تاریخ عرضه آن اعلام نشده است.

«سائکو کاواشیما»، مدیر ارتباطات Itoki می‌گوید: «در ژاپن بسیاری از افراد [برای چرت زدن] به دستشویی‌ها می‌روند که فکر نمی‌کنم از نظر بهداشتی درست باشد. بهتر است افراد در یک مکان راحت بخوابند.» این دستگاه که شبیه آبگرمکن‌ها به نظر می‌رسد، از سر، زانو و کمر فرد محافظت می‌کند و اجازه می‌دهد تا کارمند دقایقی را در آرامش بخوابد.

رونمایی از جعبه‌های عمودی برای خواب کارمندان!

این دو شرکت می‌خواهند جعبه‌های خواب خود را به شرکت‌ها ببرند تا کارمندان بتوانند در وقفه‌های زمانی کوتاه در آن‌ها چرت بزنند و انرژی کافی برای ادامه کار خود را پیدا کنند. طراحان این ایده امیدوارند که با این کار بتوانند تا حدی به رفع مشکلات فرهنگ کاری سخت‌گیرانه ژاپن کمک کنند.

ژاپن و فرهنگ کار افراطی

ساعات طولانی کار در این کشور آسیایی باعث شده بسیاری از کارمندان در حین روز چرت بزنند تا بتوانند به تمام کارهای خود برسند. آن‌ها حتی برای این وضعیت اصطلاح خاصی به نام « اینموری » را ابداع کرده‌اند. کاواشیما می‌گوید: «فکر می‌کنم خیلی از ژاپنی‌ها بدون وقفه برای مدت‌های طولانی کار می‌کنند. امیدوارم شرکت‌ها از این ایده استفاده کنند و رویکرد منعطف‌تری نسبت به استراحت نیروهای خود داشته باشند.»

عده‌ای از کاربران شبکه‌های اجتماعی در واکنش به این خبر شوخی‌هایی با آن کرده‌اند. یکی از کاربران نوشت: «نظام سرمایه‌داری همیشه برنده می‌شود.»

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی