سقوط هواپیمای اوکراینی حامل چند تُن سلاح

کدخبر: 508979
مقامات یونان اعلام کردند که یک هواپیمای باربری آنتونوف متعلق به یک شرکت هواپیمایی اوکراین روز شنبه در نزدیکی شهر کاوالا در شمال این کشور سقوط کرد. ساکنان محلی گزارش دادند که دو ساعت پس از سقوط هواپیما، یک گلوله آتشین دیده‌اند و صدای انفجار نیز شنیده شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا از یورونیوز، مقامات هواپیمایی کشوری یونان گفتند که این پرواز از صربستان به اردن در حرکت بود. این آنتونوف ای‌ان-۱۲ یک هواپیمای توربوپراپ ساخت شوروی بود که از سوی شرکت باربری مریدین اداره می‌شد.

دلیل بی اعتنایی علی دایی به وزیر ورزش لو رفت+ فیلم

طبق گزارش رسانه‌های یونانی، این هواپیما هشت سرنشین داشت و حامل نزدیک ۱۲ تن «مواد خطرناک» بود. با این حال مقامات محلی می‌گویند که اطلاعات خاصی درباره محموله ندارند و آمار متفاوتی را از افراد حاضر در هواپیما ارائه کردند.

بنا بر اعلام وزارت دفاع صربستان هشت سرنشین این هواپیمای باری که بیش از ۱۱.۵ تن تسلیحات نظامی ساخت صربستان را به مقصد بنگلادش حمل می کرده، در این حادثه کشته شده اند.

یک کمیته هماهنگ کننده متشکل از مقامات شهرداری، پلیس و آتش‌نشانی یونان برای احتیاط به‌دلیل بوی شدیدی که از محل سقوط منتشر می‌شود به ساکنان دو منطقه نزدیک محل حادثه هشدار دادند که پنجره‌های خانه‌هایشان را بسته نگه دارند و از خانه خارج نشوند.

اداره هوانوردی غیرنظامی یونان گفت که خلبان موفق شده بود به مقامات درباره مشکل در یکی از موتورهای هواپیما هشدار دهد و به او اجازه داده شده بود در فرودگاه تسالونیکی یا کاوالا فرود آید که خلبان، کاوالا را که نزدیک‌تر بود برای فرود اضطراری انتخاب کرد. اما ارتباط با هواپیما بلافاصله پس از این تماس قطع شد و هواپیما در حدود ۴۰ کیلومتری غرب فرودگاه سقوط کرد.

تیتر یک
  • آیا ۱۲ ایستگاه متروه تا آخر سال راه اندازی می‌شود؟

    اقتصادنیوز: با وجود تشکیل قرارگاه حمل و نقل و تاکید مدیران شهری به موضوع حمل و نقل عمومی و مترو ، هنوزجلسه ای با حضور…

از دست ندهید
فلای تودی