سگ ولگرد جان جوان جویباری را گرفت!

کدخبر: 509140
یک جوان اهل جویبار مازندران بر اثر گازگرفتگی توسط یک "سگ هار ولگرد" جان سپرد!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم؛ "ک.م" یک جوان اهل جویبار بر اثر گازگرفتگی توسط یک سگ ولگرد به بیماری هاری مبتلا شده و جان خود را از دست داد. مرگ این جوان دومین مورد از ابتلا به هاری بر اثر حمله سگ ولگرد در شهرستان جویبار در 6 ماه گذشته بوده است.

متأسفانه آمار ابتلا به هاری در کشور در حال افزایش است و به گفته دکتر بهزاد امیری، رئیس گروه مدیریت بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوان وزارت بهداشت،  آمار هاری در سال 1400 به 16 مورد رسیده که این آمار 3 برابر بیشتر از سال 1399 است!

شاسی بلند جدید و خوش قیمت چینی در راه بازار ایران+ عکس

این آمار که ایران را به سومین کشور جهان از نظر ابتلا به هاری تبدیل کرده است، در حالی اتفاق می‌افتد که کشورهای جهان با اتخاذ تصمیمات سختگیرانه در خصوص حیوانات، به ویژه سگ‌ها و گربه‌ها به دنبال ریشه‌کن کردن هاری تا سال 2030 هستند.

با توجه به این که بیش از 80 درصد حیوان‌گزیدگی‌ها در کشور ما به واسطه سگ‌ها انجام می‌شود و همچنین با توجه به اینکه  بر اساس اعلام سازمان جهانی بهداشت (WHO)، در 99 درصد موارد، سگ‌ها عامل انتقال ویروس هاری به انسان هستند، لازم است تا هرچه سریع‌تر سازمان‌های مسئول در یک اقدام فوری و حساب‌شده وظایف خود را در خصوص زنده‌گیری، واکسیناسیون و نگهداری سگ‌های ولگرد در مناطق خاص انجام دهند تا از وقوع یک "فاجعه ملی" و "انفجار بیماری هاری" در کشور جلوگیری شود.

در کنار این مورد،  به وضع قوانین سختگیرانه در خصوص منع غذارسانی به سگ‌های ولگرد واکسینه نشده و تگ‌گذاری نشده نیازمندیم  تا از این طریق بتوان جمعیت سگ‌های ولگرد در کشور را کنترل کرد.

تیتر یک
  • بررسی بازار طلا و سکه در نیمه اول مرداد ۱۴۰۱

    اقتصادنیوز: بررسی قیمت سکه در نیمه اول مرداد ۱۴۰۱ نشان می دهد که این فلز گران بها در محدوده ۱۴میلیون و ۸۰۰ هزار تومان…

از دست ندهید
فلای تودی