گرمای هوا رکورد زد / باند فرودگاه ذوب شد + فیلم

کدخبر: 509268
اقتصادنیوز: دمای هوا در بریتانیا مانند چند کشور دیگر قاره اروپا به بالای ۳۷ درجه سانتی‌گراد رسیده است و پیش‌بینی می‌شود که روزهای آینده افزایش یابد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سازمان هواشناسی انگلیس دقایقی پیش اعلام کرد که رکورد گرما در منطقه‌ای واقع در مجاورت فرودگاه گاتویک زده شده و دمای هوا به ۳۱.۹ درجه سانتی‌گراد رسیده است.

طبق اعلام سازمان هواشناسی، این دما در روستای «چارلوود» واقع در منطقه ساری ثبت شده که ۶ کیلومتر با فرودگاه گاتویک فاصله دارد. بالاترین دمای هوا در ژوئیه سال ۲۰۱۹ در باغ گیاه شناسی کمبریج ثبت شد که به ۳۸.۷ درجه سانتیگراد رسید.

سازمان هواشناسی پیش‌بینی کرده که دمای هوا امروز به ۴۱ درجه سانتی‌گراد هم خواهد رسید. این درحالیست که دیشب هم رکود گرمای هوا زده شد و به ۲۵.۸ درجه سانتی گراد در منطقه کنلی رسید.

آژانس امنیت بهداشت انگلیس برای دیروز (دوشنبه) و امروز (سه‌شنبه) وضعیت اضطراری ملی و اداره هواشناسی نیز برای نخستین بار هشدار قرمز صادر کرده است.

وضعیت اضطراری بدین معناست که شرایط آنقدر حاد است که «ممکن است افراد سالم و آسیب پذیر دچار بیماری و یا تلف شوند». اعلام هشدار قرمز همچنین این معنا را می‌دهد که اختلالات گسترده‌ای در خدمات بهداشتی، مدارس و حتی نیروگاه‌های هسته‌ای ایجاد خواهد شد.

این در حالیست که سازمان هواشناس برای سایر مناطق انگلیس، ولز و جنوب اسکاتلند هم هشدار نارنجی صادر کرده که به معنای افزایش خطر مرگ برای عموم مردم است.

دولت انگلیس تاکنون سه جلسه اضطراری تشکیل داده و به مردم توصیه کرده است که از انجام سفرهای غیرضروری طی امروز و فردا خودداری کنند.

گرمای بی‌سابقه هوا در انگلیس، دیروز باعث بروز خرابی در باند فرودگاه لوتن و زمین‌گیر شدن ده‌ها پرواز و سرگردانی صدها مسافر شد.  این درحالیست که علیرغم توصیه وزارت بهداشت، ۲۰۰ مرکز آموزشی در سراسر انگلیس به دلیل گرمای شدید هوا دیروز و امروز تعطیل کردند.

دانشمندان می‌گویند که انگلیس دیگر یک کشور سردسیر نیست و باید خود را برای مواجهه تشدید گرمای هوا در سال‌های آینده وفق دهد. آن‌ها هشدار داده‌اند که اگر این کشور تدابیر لازم را صورت ندهد هزاران شهروند این کشور با خطر مرگ روبرو خواهند شد و به زیرساخت‌های کشور خسارت های گسترده ای وارد خواهد شد.

«باب وارد» مدیر سیاست و ارتباطات موسسه گرانتهام در دانشکده اقتصاد لندن می‌گوید که دولت «درخواست های مکرر برای ایجاد یک استراتژی ملی دربرابر خطر گرما را نادیده گرفته است.» وی افزود: زمان آن فرا رسیده است که انگلیس، جایی که هر گونه آفتاب تابستانی به عنوان فرصتی برای بازدید از ساحل و خوردن بستنی جشن گرفته می شد، خود را به عنوان یک کشور سردسیر تصور نکند. امواج گرما و رویدادهای شدید آب و هوایی مرگبار هستند و حداقل تا ۳۰ سال آینده بدتر خواهند شد. ما باید خودمان را سازگار کرده و برای محافظت از خودمان بهتر عمل کنیم. »

گرنت شپس وزیر حمل‌ونقل انگلیس امروز گفت که به‌روز رسانی زیرساخت‌های کشور دستکم ۱۰ سال طول می‌کشد.

تیتر یک
  • نیم‌قرن با اقتصاد ایران،۲۳ مرداد

    اقتصادنیوز: با حذف تدریجی تیبا، کوئیک در حال تبدیل شدن به خودروی کف قیمیتی بازار است. به این ترتیب احتمالا در چند هفته…

از دست ندهید