برخورد مرگبار قایق صیادی با یک کشتی ناشناس / چند نفر فوت شدند؟

کدخبر: 509316
اقتصادنیوز: در اثر برخورد یک قایق صیادی با یک شناور ناشناس، سه تن از سرنشینان قایق صیادی دچار مصدومیت شدید شدند و یک نفر جان باخت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، رئیس اداره ایمنی و حفاظت دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: سانحه برخورد دو فروند شناور (قایق صیادی و شناور ناشناس) در محدوده میدان نفتی درود واقع در آب‎های خلیج فارس یک فوتی و ۲ مصدوم بر جا گذاشت.

حجت خسروی  روز سه‌شنبه اظهار کرد:  ساعت ۱۷ و ۲۰ دقیقه روز گذشته (دوشنبه ۲۷ تیرماه) با اعلام اضطرار بستگان یک نفر از سرنشینان قایق صیادی مضطر به مرکز فرعی جست وجو و نجات دریایی خارک مبنی بر تصادم شناور یاد شده به ‌همراه ۴ نفر خدمه با شناوری ناشناس، هماهنگی لازم صورت گرفت و بلافاصله ناجی ۹ به منطقه وقوع سانحه اعزام شد.

وی تصریح کرد: با رسیدن شناور ناجی به موقعیت مشخص شد، سه تن از سرنشینان  قایق صیادی در اثر برخورد با شناور ناشناس دچار مصدومیت شدید شده‌ که تا پیش از رسیدن شناور ناجی، ۲ تن از آن‌ها توسط یک‌فروند قایق صیادی بومی به مرکز درمانی جزیره خارک منتقل شده‌ بودند.

رئیس اداره ایمنی و حفاظت دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر ادامه داد: برهمین اساس ۲ فرد مضطر به ناجی ۹ انتقال یافت و پس از پهلوگیری به اسکله، فرد مصدوم توسط آمبولانس مستقر در اسکله به مرکز درمانی خارگ منتقل شد.

خسروی یادآور شد: در این حادثه یکی از دو مصدومان که با قایق امدادرسان بومی به اسکله منتقل شده بود، به دلیل شدت جراحت، حین انتقال به مرکز درمانی، جان خود را از دست داد؛ وضعیت عمومی دو نفر مصدوم دیگر، مساعد گزارش شده است.

وی بیان کرد: بررسی‌ اولیه حاکی است قایق صیادی از سمت سینه برخورد داشته و به موجب آن دچار آسیب جدی شده است.

رئیس اداره ایمنی و حفاظت دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر افزود: بررسی دقیق سانحه در دستور کار قرار دارد و اخبار تکمیلی پس از انجام کارشناسی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی