نماینده مجلس آلمان پیش بینی کرد؛

دولت آلمان فرو می پاشد!

کدخبر: 509793
سارا واگنکنشت، نماینده مجلس آلمان، فروپاشی این کشور را به دلیل جنگ اقتصادی با روسیه پیش بینی کرده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از مهر، یکی از نمایندگان بوندستاگ، مجلس نمایندگان آلمان، فروپاشی این کشور را به دلیل جنگ اقتصادی با روسیه پیش بینی کرد.

اسپوتنیک گزارش داد، در همین ارتباط نیز، «سارا واگنکنشت»، نماینده بوندستاگ و رهبر سابق فراکسیون پارلمانی حزب چپ، اظهار داشت: برلین باید جنگ اقتصادی علیه مسکو را متوقف کند، زیرا بدون منابع انرژی روسیه قادر به ادامه حیات نیست و کشور فرو می پاشد.

سیاستمدار آلمانی در ادامه افزود: «مواد اولیه روسیه و بالاتر از همه سوخت نسبتاً ارزان شرط لازم برای وجود صنعت رقابتی آلمان است که بدون آن نمی‌توانیم کاری از پیش ببریم. جنگ اقتصادی کشور ما را نابود خواهد کرد و به سختی به پوتین آسیب می‌رساند.»

«تینو هروپال»، رئیس مشترک حزب آلترناتیو آلمان نیز یکی دیگر از اعضای بوندستاگ است که خواستار توقف نبرد با روسیه است. هروپال می گیوید: «حل بحران اوکراین از طریق دیپلماسی ضروری است، در غیر این صورت هرگز نمی‌توانیم به تحریم‌ها و پیامدهای فاجعه‌بار آن برای رفاه آلمان پایان دهیم.»

شایان ذکر است، روسیه بامداد روز پنجشنبه ۲۴ فوریه عملیات نظامی خود را در اوکراین آغاز کرد. رئیس جمهور ولادیمیر پوتین هدف آن را حمایت از افرادی عنوان کرد که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند.

وزارت دفاع روسیه طی عملیات نظامی ویژه، شواهدی را به دست آورده و فاش ساخت که بر اساس آن‌ها در اوکراین فعالیت‌هایی در رابطه با برنامه‌های بیولوژیکی نظامی آمریکا انجام می‌شود. شبکه ای از بیش از ۳۰ آزمایشگاه بیولوژیکی که به طور خاص با عوامل ایجاد کننده طاعون و سیاه زخم سروکار داشت. اسناد دریافتی روسیه نیز حاکی از آن است که هانتر بایدن، پسر رئیس جمهور آمریکا در تأمین مالی این برنامه مشارکت داشته است.

گفتنی است، غرب پس از آغاز عملیات نظامی در اوکراین، فشار تحریم‌ها بر مسکو را افزایش داد. برخی کشورها از مسدود شدن دارایی‌های روسیه خبر دادند، بسیاری از شرکت‌ها روسیه را ترک کردند. اتحادیه اروپا قبلاً شش بسته تحریمی را تصویب کرده است که به ویژه شامل تحریم تدریجی واردات زغال سنگ و نفت است.

تیتر یک
  • نیم‌قرن با اقتصاد ایران،۲۳ مرداد

    اقتصادنیوز: با حذف تدریجی تیبا، کوئیک در حال تبدیل شدن به خودروی کف قیمیتی بازار است. به این ترتیب احتمالا در چند هفته…

از دست ندهید