این 3 روحانی معروف اجبارکردن حجاب را قبول نداشتند+ عکس

کدخبر: 510265
اقتصادنیوز: یک پژوهشگر فرهنگ و روحانیت با انتشار تصویری از آیت الله سید محمد حسن صدر، امام موسوی صدر و آیت الله شهید بهشتی نوشت: شکی نیست که هر سه بزرگوار، ضرورت حفظ حجاب شرعی را قبول داشتند؛ اما حجاب اجباری را چطور؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، محسن کمالیان، پژوهشگر فرهنگ و روحانیت، در یادداشتی نوشت: آیت الله سیدمحمد حسن صدر، امام موسی صدر و آیت الله شهید بهشتی، هیچ‌کدام، اجبار کردن بانوان به رعایت حجاب شرعی را قبول نداشتند.

تصاویر زیر از سه روحانیت صاحب نام: سید محمد (حسن) صدر، امام موسی صدر و شهید بهشتی را در حالی نشان می‌دهد که حتی در مجالس یا دیدارهایی رسمی و حکومتی، خانم‌های بی‌حجاب را محترمانه به حضور می‌پذیرفته‌اند.

شکی نیست که هر سه بزرگوار، ضرورت حفظ حجاب شرعی را قبول داشتند؛ اما حجاب اجباری را چطور؟ تصاویر زیر گواه آن است که هیچ‌کدام، اجبار کردن بانوان به رعایت حجاب شرعی را قبول نداشتند.
روش آنها روش پیامبر اکرم (ص) و مبتنی بر اقناع و محبت و انتخاب بود، نه روش منافقان مخالف پیامبر و مبتنی بر زورگویی، خشونت و اجبار! فقیهان حکومتی که امروز سنگ حجاب اجباری را به سینه می‌زنند، آیا فقه و اصول را بهتر از خاندان صدر می‌فهمیدند؟ یا خود را به حال اسلام و تشیع دلسوزتر می‌دانند؟

سه روحانی مطرحی که اجبارکردن حجاب شرعی را قبول نداشتند

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی