5 درخواست بی اساس امارات از ایران!

کدخبر: 511128
مشاور اسبق ولی‌عهد وقتِ ابوظبی، پنج شرط برای گشایش روابط امارات با جمهوری اسلامی ایران را اعلام کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس، «عبدالخالق عبدالله» مشاور اسبق «محمد بن زاید» و استاد دانشگاه اماراتی در توییتی به انتظارات ابوظبی در قبال گشایش در روابط با ایران پرداخت.

عبدالخالق نوشت، امارات تمایل صادقانه خود برای گشایش در روابط با تهران، کاهش تنش، بازگشت سفیرش به تهران و افزایش تبادل تجاری را نشان داده و انتظار دارد که ایران با اقداماتی پاسخ دهد.

عبدالله در ادامه پنج اقدامی را که بنا به ادعای وی، امارات از ایران در مقابل بهبود روابط انتظار دارد به این شرح اعلام کرد: ۱- تعهد به حسن همجواری، ۲- توقف تحریک‌آفرینی در دریا، ۳- پایان اشغال جزائر اماراتی –به بیان وی-، ۴- عدم ارسال اسلحه برای یمن و ۵- توقف فعالیت‌های تنش‌زا.

در همین ارتباط، «انور قرقاش» وزیر مشاور رئیس امارات عربی متحده پیش از نشست جده در اظهاراتی گفت، امارات درحال انجام فرآیند اعزام سفیر به جمهوری اسلامی ایران است.

وی همچنین به عنوان یک مقام بلندپایه اماراتی در گفت‌و‌گو با شبکه خبری آمریکایی بر لزوم تنش زدایی و همکاری اقتصادی با ایران تاکید کرد.

در همین فضا، «محمد احمد الروسان» عضو دفتر سیاسی جنبش مردمی اردن، امروز (چهارشنبه، ۲۷ ژوئیه)، تصریح کرد که اردن در حال معماری برای احیای روابط با ایران است و عراق مسئولیت آغاز مذاکرات میان این دو کشور را به منظور بهبود فضای حاکم بر مناسبات دو  طرف، برعهده دارد.

وی در گفت‌وگو با پایگاه خبری «المعلومه» عراق، تصریح کرد: «نهادهای اطلاعاتی اردن و ایران تحت نظارت سازمان اطلاعات عراق در بغداد با هدف احیای روابط دو کشور، گفت‌وگو می‌کنند».

تیتر یک
  • آیا ۱۲ ایستگاه متروه تا آخر سال راه اندازی می‌شود؟

    اقتصادنیوز: با وجود تشکیل قرارگاه حمل و نقل و تاکید مدیران شهری به موضوع حمل و نقل عمومی و مترو ، هنوزجلسه ای با حضور…

از دست ندهید
فلای تودی