پشت پرده ابتلای بایدن به ویروس کرونا/ پای عربستان در میان است؟

کدخبر: ۵۱۱۳۰۰
اقتصادنیوز: با ابتلای رییس جمهور آمریکا به ویروس کرونا آن هم پس از سفر به عربستان سعودی، شایعاتی مبنی بر نقش کشور عربستان سعودی در این ابتلا ایجاد شده است.
پشت پرده ابتلای بایدن به ویروس کرونا/ پای عربستان در میان است؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، جان کربی، . بایدن، ۷۹ ساله، بیش از دو سال از ابتلا به این ویروس فرار کرد، اما چهارشنبه گذشته، کمتر از چهار روز پس از بازگشت به کاخ سفید از سفر به عربستان سعودی علائم بیماری را نشان داد. .

جان کربی در پاسخ به این سوال خبرنگار نیویورک پست که آیا ممکن است عربستان عمدا رئیس جمهور را در معرض ویروس کرونا قرار داده باشد؟ گفت: "من نمی‌دانم این ایده از کجا می‌آید. نمی‌دانم چه چیزی باعث شد که اینطور بپرسی.

وی افزود: اما این ایده که یک دولت-ملت خارجی عمداً سعی کند رئیس جمهور ایالات متحده را به ویروس آلوده کند، مضحک است، کاملاً مضحک.  هیچ چیزی برای اثبات وجود ندارد و باید آن را به عنوان یک ایده مضحک در نظر گرفت.

کاخ سفید تاکنون تلاش داشته گمانه زنی‌ها در مورد محل ابتلای بایدن به ویروس را خنثی کند. کارین ژان پیر، سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید هفته گذشته گفت: "فکر نمی‌کنم این مهم باشد."

علائم بیماری بایدن چهارشنبه گذشته، کمتر از چهار روز پس از بازگشت از عربستان سعودی آغاز شد. ارتباط احتمالی عربستان در رسانه‌های اجتماعی مورد بحث قرار گرفت و حتی برخی از مقامات آمریکایی به‌طور غیررسمی سخنانی گفتند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    • گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بورس تهران در هفته اخیر؛

      اقتصادنیوز: میانگین ارزش معاملات خرد سهام در پایان هفته اخیر به کانال ۶ هزار میلیارد تومان صعود کرد.

    کارگزاری مفید